Anasayfa / İnternet / Twitter’a ip Engellemesi Geldi Nasıl Girilir

Twitter’a ip Engellemesi Geldi Nasıl Girilir

Twitter’ın engellemesinden hemen sonra kullanıcılar dns değiştirerek Twitter’a giriş yapmaya başlamıştı. Bugün Dns’ler engellenmeye başladı fakat kullanıcılar farklı dns ile tekrar giriş yapmaya devam etti.  Şimdi ise ip bazlı engelleme geldi. Dns değiştirmeyle Twitter’a giriş yapılamıyor.

Reklamlar

Dns ile giriş yapamayan kullanıcılar aşağıdaki yöntemleri uygulayarak Twitter’a giriş yapabilir.

İP bazlı engelleme twitter ‘a girişi engellemek için yeterli değil.

Reklamlar

VPN servislerini (Hotspot Shield VPN, Onavo, TOR veya Chrome’a eklenti olarak kurulan Zenmate’i) kullanarak Twitter’a girebiliyor.

Zenmate ile Twitter’a nasıl girebiliriz ?

indirmek için TIKLAYIN

Öncelikle Ücretsiz butonuna basarak eklentiyi tarayıcımıza yüklemeye başlıyoruz.

zenmate 1

Yeni uzantıyı onaylamak için Ekle Butonuna tıklayarak devam ediniz.

zenmate 2

Ekle butonuna bastıktan sonra eklentiniz yüklenmiş olacaktır. , Yüleme bittikten sonra eklentiye e-mail adresinizi yazmanız gerekiyor.  E-posta adresinizi girdikten sonra “Get secured now” butonunu Tıklayarak devam ediniz.

zenmate 3

İşlem tamamlandıktan sonra eklenti size özel bir şifre üretecektir. Bu şifreyi not almalısınız. Şifreyi kurulum bittikten sonra tekrar girmemiz gerekecektir.

Mail adresimizi yazdıktan sonra çıkan mavi ekranda uygulama tarafından üretilen şifreyi giriyoruz. Şifreyi yazdıktan sonra Go it ! butonuna basıyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.

zenmate 4

Eklentinin kurulumunu yaptıktan sonra sansürsüz bir şekilde internette gezinebilirsiniz. Eklentiyi aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.  Eklentiyi kullanmak için Chrome tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*