Anasayfa / İnternet / E-posta Hesabı Nasıl Silinir Gmail, Hotmail, Outlook

E-posta Hesabı Nasıl Silinir Gmail, Hotmail, Outlook

Ülkemizde en çok kullanılan ve en popüler E-posta servisleri olan Gmail, Hotmail, Outlook, Yandex gibi mail adreslerini aşağıdaki adımları takip ederek silebilirsiniz. E-posta adreslerini silmeden önce hesabınızda bulunan yedeklerinizi ve hesabınıza bağlı olan servisleri mutlaka kontrol ediniz. Aksi durumda bilgilerinizi geri getirilemez bir şekilde silebilirsiniz. Gmail, Hotmail, Outlook ve Yandex mail hesapları nasıl silinir ? Resimli anlatımlarımızı takip ediniz.

Reklamlar

Gmail E-posta hesabı nasıl silinir ?

Gmail hesabınızı silmek için https://myaccount.google.com/preferences#deleteservices

Linke giriş yaptıktan sonra doğru hesapla giriş yaptığınızdan emin olun.

Reklamlar

Açılan ekranda Ürünleri sil seçeneğine tıklayın.

Google tüm verileri sil

Açılan ekranda tüm Google hizmetleri listelenecektir. Mail hesabınızı silmek için Gmail seçeneğinin yanında bulunan silme simgesine tıklayın.

Gmail silme

Google‘da oturum açmaya devam edebilmek için alternatif bir adres belirlemeniz gerekir. Tüm hesaplarınızı silmeniz durumunda bu işleme gerek kalmayacaktır. Google’da nasıl oturum açacaksınız ? Alanına kullanmak istediğiniz adresinizi yazarak adresinizi doğrulayın.

Google doğrulama e-posta

İşlemleri tamamladıktan sonra e-posta adresiniz silinmiş olacaktır. Dilediğiniz zaman adresinizi tekrar aktif edebilirsiniz.

Hotmail ve Outlook E-posta hesabı nasıl silinir ?

Hotmail hesabınızı silmek için https://account.live.com/closeaccount.aspx

Doğru e-posta adresi ile giriş yaptığınızdan emin olunuz.

Hesap kapatma ekranına giriş yapın. Ekrana giriş yapabilmek için hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Alternatif e-posta adresinizi ve telefon numaranızı kullanarak hesabınızı doğrulayın.

Hesap kapatma ekranında bilgilendirme ekranını göreceksiniz. Bu alanda ileri seçeneğine tıklayarak işleme devam edin. Son olarak açılan ekranda hesabınızı kapatma nedeninizi seçerek Hesabımı kapatılmak üzere işaretle seçeneğine tıklayın.

Hotmail silme

Hesabı kapatma için işaretle seçeneğine tıkladıktan sonra hesabınız silinme sırasına alınacaktır. Eğer hesabınızı kapatma işlemini iptal etmek isterseniz 60 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparak bu işlemi iptal edebilirsiniz. Microsoft hesabınızı yeniden açmak isterseniz, bu 60 gün içinde tekrar oturum açmanız yeterlidir. Hesap kapatma süreci iptal edilir ve her şeyi bıraktığınız gibi bulabilirsiniz. 60 gün içinde giriş yapılmayan hesaplar geri döndürülemez şekilde silinmektedir. Bu süreden sonra hesabınıza kesinlikle ulaşamazsınız.

Yandex E-posta hesabı nasıl silinir ?

Yandex e-posta hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Yandex hesabınızı silmek için https://passport.yandex.com.tr/profile

Profil ayarları ekranına giriş yaptıktan sonra Diğer ayarlar sekmesinde bulunan Hesabı sil seçeneğine tıklayın.

Yandex diğer ayarlar

Açılan ekranda hesap şifrenizi girerek , Hesabı sil seçeneğine tıklayın.

Yandex’teki hesabınızı silmek üzeresiniz. Hesap silindiğinde ona bağlı olan bilgiler (örneğin Mail ve Foto gibi) geri getirilmemek üzere silinecek. Kullanıcı adınız ise tekrar kayıt oluşturmak için geçersiz olacak. Tek bir serviste oluşan sorunu çözmek için hesabınızı tümüyle silmeye acele etmeyin. Örneğin ödeme şifresini unuttuysanız, Yandex.Money yardım desteğinden başlayın. Ayrıca her zaman Destek Ekibi’ne başvurabilir ve sorunu çözmek için öneri alabilirsiniz.

Yandex hesap sil

İşlemden sonra hesabınız silinmiş olacaktır.

E-mail hesabınızı silerken sorun yaşıyorsanız veya farklı bir e-posta servisi kullanıyorsanız yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.

Reklamlar

3 yorum

  1. mail.com.tr adresini silmek istiyorum yani kapatmak nasıl yapabilirim.

  2. Telefonumda 7 adet virüs olduğu bildiriliyor.

  3. Posta kutunuzdaki isimler çakışıyor diye devamlı mail geliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*