Anasayfa / İnternet / Chrome eklentileri nerede nasıl yüklenir

Chrome eklentileri nerede nasıl yüklenir

Google Chrome tarayıcınızı özelleştirmek ve ek özellikler ekleyebilmek için eklentileri kullanabilirsiniz. Peki Chrome eklentileri nerede ve nasıl yüklenir ? Chrome Web Mağazalarını kullanarak eklenti yükleme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Reklamlar

Chrome mağazalarında binlerce uzantı ve işleve ulaşabilirsiniz. Eklentileri yükleme ve kaldırma işlemleri de oldukça pratiktir. Tek tuşla eklentileri yükleyebilir ve yine tek tıklama ile tarayıcınızdan kaldırabilirsiniz.

Google chrome eklentileri nasıl yüklenir ?

Chrome eklentilerini görmek için mağazalara giriş yapmanız gerekiyor. Chrome mağazalar girişi için yapmak için https://chrome.google.com/webstore/category/extensions adresine giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

İstediğiniz uzantıyı bulun ve seçin. Chrome’a Ekle‘yi tıklayın. Bazı uzantılar için uzantının erişebileceği verilerin listelendiği bir iletişim kutusu görürsünüz. Uzantının verilerinize erişmesine izin vermek ve uzantıyı yüklemek için Uzantıyı ekle‘yi tıklayın.

Chrome eklenti nasil yuklenir

Bazı eklentileri yükledikten sonra tarayıcınızı yeniden başlatmanız istenebilir. Tarayıcınızı yeniden başlattıktan sonra yüklediğiniz eklentiyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle Google tarafından sunulan eklentiler, tarayıcılarınız için oldukça kullanışlı özellikler sunmaktadır.

Eklentiyi yüklerken “Bu uzantı bozuk olabilir” iletisini görürseniz bu durum, uzantının dosyalarının değişmiş olabileceği anlamına gelir. Sizi korumak için Chrome, bu uzantıyı devre dışı bırakır. Uzantıyı onarmak için: Bir Chrome penceresinde Diğer Diğer simgesini tıklayın. Diğer araçlar ardından Uzantılar’ı seçin. Bozulan uzantıyı bulun ve Onar’ı tıklayın.

Google Chrome‘da bulunmayan fakat sizin talep ettiğiniz bazı ek özellikler ve işlevleri de uzantılar sayesinde edinebilirsiniz. Bu uzantılar tarayıcınızı daha pratik ve hızlı kullanabilmeniz için birçok özellikler sunabilir.

Yüklediğiniz eklentiyi nasıl kaldırabilirsiniz ?

Eklentiler tarayıcınızın sağ üst bölmesinde görünür. Kaldırmak istediğiniz eklentinin simgesine sağ tıklayıp Chrome’dan kaldır seçeneğini işaretleyerek eklentiyi kaldırabilirsiniz.

Adblock kaldirma

Bazı zararlı veya şüpheli eklentiler bu işlemler ile kaldırılamamaktadır.Bu  eklentiler için sitemizde arama yaparak zararlı eklentilerin nasıl kaldırılacağını resimli anlatımlarımızı takip ederek öğrenebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*