Anasayfa / Mobil / Telefon ram ve işlemci özellikleri nasıl öğrenilir

Telefon ram ve işlemci özellikleri nasıl öğrenilir

Android veya iPhone telefonlarda ram ve işlemci özellikleri nasıl öğrenilir ? Telefonunuzun donanım özelliklerini detaylı olarak görebilmek için Cpu-z, AIDA64 uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Reklamlar

CPU-Z ve AIDA64 , telefonunuzla ilgili bilgileri raporlayan ücretsiz bir uygulamadır. Telefonunuzun donanımında bulunan tüm aygıtlar hakkında detayları görebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsizdir ve kullanım için telefonunuzu rootlamanıza gerek yoktur.

  • SoC (Sistem On Chip) adı, mimari, her çekirdek için saat hızı ve işlemci detayları.
  • Sistem bilgisi ile cihaz markası modeli desteklenen ekran çözünürlüğü Ram, işlemci, bellek gibi tüm bilgileri görebilirsiniz.
  • Pil bilgisi: seviye, durum, sıcaklık, kapasite gibi bilgiler.
  • Sensörler hakkında detayları görebilirsiniz.

İşlemci ve ram nasıl öğrenilir?

Android cihazlara uygulamayı indirmek için tıklayın. iPhone telefonlara indirmek için tıklayın.

Reklamlar

Soc sekmesi altında telefonunuzda bulunan işlemci hakkında detayları görebilirsiniz. İşlemci modeli, işlemci çekirdek sayısı, hızı gibi tüm bilgileri görebilirsiniz.

telefon ram ogrenme

Device seçeneğinde, telefon marka model, ekran boyutu, ekran çözünürlüğü, ram ve kullanabilir bellek alanını görebilirsiniz.

TOTAL RAM seçeneğinde ram miktarını görebilirsiniz.

telefon işlemci ogrenme

System ,Battery, therman, sensors sekmelerinde de yazılım versiyonu, telefonunuzun kaç saattir açık olduğunu, batarya mah değerini, sensör değerlerini görebilirsiniz. Uygulama, telefonunuzun tüm özelliklerini görebilmek ve cihazınız hakkında detaylı donanım bilgisi çıkarabilmek için oldukça kullanışlıdır.

Genellikle telefon modellerini arama motorlarında araştırdığınız zaman donanım özelliklerini görebilirsiniz fakat bazı modellerin birçok farklı versiyonları piyasaya sürüldüğü için bu gibi yazılımlarla kontrol etmek daha faydalı olacaktır. Ek olarak telefon sıcaklık değerlerini de kontrol edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*