Anasayfa / Mobil / Power tuşu bozuk iphone nasıl kapatılır ve açılır

Power tuşu bozuk iphone nasıl kapatılır ve açılır

Power tuşu bozuk iPhone telefonlar nasıl açılır ve kapatılır ? sorularına resimli anlatımımız ile cevap vereceğiz. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak power tuşuna ihtiyaç duymadan kapatıp açabilirsiniz.

Reklamlar

iPhone telefonların en çok bozulan tuşlarının başında power tuşu geliyor. Cihazınızın garantisi dolduğu zaman power tuşunu onarmak oldukça masraflı bir işlem olabiliyor. Peki power tuşu olmadan cihazımızı kullanmaya devam edebilir miyiz ? Aşağıdaki yöntem ile power tuşuna ihtiyaç duymadan cihazınızı açıp kapatabilir, cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Reklamlar

Telefon nasıl kapatılır ?

Power tuşunu kullanmadan cihazı kapatmak için Ayarlar / Genel seçeneği altında Sistemi kapat seçeneğine dokunuyoruz.

Sürgüyü sürükleyerek iPhone ‘unuzu tamamen kapatabilirsiniz.

iPhone kapatma

Telefon nasıl açılır ?

Power tuşunu kullanmadan cihazınızı açmak için; Telefonunuzu şarja veya usb kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Bu işlemden sonra cihazınız otomatik olacak açılacaktır.

iPhone cihazlarda power butonlar

iPhone X‘unuzu yeniden başlatma (power) , iPhone 8 veya önceki bir model olan aygıtınızı, iPad’inizi veya iPod touch’ınızı yeniden başlatma (power) tuşları görseldeki gibidir.

iPhone power tus

NOT: Cihazınızda sistemi kapat seçeneğini görmek için iOs 11 veya sonraki sürümlerine sahip olmanız gerekmektedir. iOS 11 veya sonraki sürümlerinde Ayarlar > Genel> Sistemi Kapat seçeneğine giderek aygıtınızı kapatabilirsiniz. Önceki versiyonlar için restart butonlarını kullanabilirsiniz. İşlem hakkında detaylı bilgi için sitemizde arama yaparak ilgili anlatıma ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*