Anasayfa / Mobil / Telefonda gizli sekme nasıl açılır

Telefonda gizli sekme nasıl açılır

Telefonda gizli sekme nasıl açılır ? Google chrome tarayıcınızı gizli modda başlatarak, göz atma geçmişinizin kaydedilmesini engelleyebilirsiniz. Gizli modda, çerezler ve site verilerini veya formlara girilen bilgileri kaydetmez.

Reklamlar

Gizli olarak göz attığınızda, bu cihazı kullanan diğer kişiler etkinliğinizi görmezler. Chrome, göz atma geçmişinizi veya formlara girilen bilgileri kaydetmez. Çerezler ve site verileri siz göz atarken hatırlanır ancak Gizli modu kapattığınızda silinir. Gizli pencereler ve normal Chrome pencereleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Yalnızca bir Gizli pencere kullanırken gizli olarak göz atarsınız.

Chrome, gizli olarak göz atarken indirdiğiniz dosyaları hatırlamaz. Ancak bu dosyalar, Gizli moddan çıktıktan sonra bile İndirilenler klasörünüzde durmaya devam eder. Siz ya da cihazınızı kullanan herkes bu dosyaları görebilir ve açabilir. Oluşturduğunuz tüm yer işaretleri Chrome’a kaydedilir.

Reklamlar

Telefonda gizli sekme nasıl açılır ?

Telefonunuzda Google Chrome tarayıcınızı çalıştırın ve sağ üstte bulunan ayarlar (3 nokta) seçeneğine dokunun.

Telefon gizli sekme

Açılan menüden “Yeni gizli sekme” seçeneğine tıklayın.

telefonda gizli sekme acma

Tarayıcınız gizli modda başlatılacaktır. “Gizli moda geçtiniz” uyarısı görebilirsiniz. Artık gizli modda internette gezinebilirsiniz.

mobil gizli mod

iPhone ve Android telefonlarda Chrome tarayıcınızda aynı adımları takip ederek gizli sekme açabilirsiniz.

Gizli mod, Chrome’un göz atma etkinliğinizi kaydetmesini engeller. Ancak etkinliğiniz aşağıdakiler tarafından hâlâ görülebilir: Bu sitelerde kullanılan reklamlar ve kaynaklar dahil olmak üzere ziyaret ettiğiniz web siteleri İşvereniniz, okulunuz veya kullandığınız ağı çalıştıran kişi/kurum İnternet servis sağlayıcınız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*