Anasayfa / Mobil / Whatsapp Yüklenmiyor, Yükleyemiyorum Çözümü

Whatsapp Yüklenmiyor, Yükleyemiyorum Çözümü

Reklamlar

Son zamanlarda Whatsapp yüklenmiyor, yükleme sırasında hata alma sorunları giderek arttığı için resimli bir anlatımla, yükleme sorunları ve çözüm yöntemlerini sizler için bir araya getirdik. Samsung , iPhone, Lg , General Mobile, Sony telefonlar başta olmak üzere Android ve ios telefonlarda aşağıdaki çözüm yöntemlerini takip ederek, yükleme sorununu giderebilirsiniz. Yükleme sırasında alınan başlıca hatalar;

  • Bağlantı yok. Hata kod: 413, 481, 491, 492, 921, 927 ve 941
  • Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.
  • AppName bir hata nedeniyle indirilemedi.
  • Bağlantı zaman aşımına uğradı. Hata kod: 403, 495, 504, 911, 920, 923
  • Cihazda yeterli alan yok. Hata kod: 101, 498 ve 919
  • Bu uygulama Android cihazınız ile uyumsuz.

İşlemlere başlamadan önce aşağıdaki adresi kullanarak, Whatsapp web sayfası aracılığıyla uygulamayı yüklemeyi deneyin. Bu sayede Google play kaynaklı sorunlar yaşamadan uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Reklamlar

https://www.whatsapp.com/android/

Adrese giriş yaptıktan sonra “Download Now” Seçeneğine tıklayarak uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

Whatsapp resmi sayfasında apk dosyasını , mobil cihazınız ile indirerek manuel olarak yükleme işlemini yapabilirsiniz. Eğer cihazınızla uyum problemi yoksa herhangi bir sorun yaşamadan yüklüyor olmanız gerek. Eğer hala sorun giderilmediyse aşağıdaki adımları deneyin.

Ayarlar > Hesaplar > Google > ve hesabınızı seçin’e giderek Google Hesabınızı kaldırın. Cihazınızı kapatıp tekrar açın ve Hesaplar’a tekrar giderek Google Hesabınızı tekrar ekleyin. iPhone kullanıcıları Apple Store’a giriş yaparak en altta bulunan seçeneği kullanarak oturumu kapatıp tekrar açmayı deneyebilir.

Cihazınızda Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store > Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle‘ye giderek Google Play Store Uygulamanızdaki önbelleğinizi temizleyin.

Önbelleği temizledikten sonra Google Play’e giriş yaparak tekrar yüklemeyi deneyin.

Cihazınızda yeterli alan yok hatası alıyorsanız , Ayarlar / Depolama / Önbelleğe alınan veriler seçeneğine tıklayarak uygulamaların kapladığı alanları temizleyin. Cihazınızda bulunan gereksiz uygulama ve dosyaları da kaldırmayı deneyebilirsiniz. Uygulama yüklemeden önce cihazınızda en az 1 GB boş alan olması önerilmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*