Anasayfa / Mobil / Whatsapp Alıntılı Mesaj Nasıl Gönderilir

Whatsapp Alıntılı Mesaj Nasıl Gönderilir

Whatsapp artık arkadaşlarınızla , ailenizle veya grup sohbetlerinde kullanabileceğiniz “Alıntı” özelliğine sahip. Android beta v.2.16.118 sürümünde öne çıkan bu özellik sayesinde , mesajları seçerek bu mesajlara alıntılı bir görselle cevap verebilirsiniz. Whatsapp Alıntılı mesaj nasıl gönderilir ? aşağıdaki anlatımımızda da bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Reklamlar

Özellikle grup sohbetlerinde , konuşmaların birbirine girmemesi ve daha anlaşılır bir şekilde kendinizi ifade edebilmeniz için oldukça faydalı bir özellik olacaktır. Whatsapp yetkililerine son zamanlarda grup sohbetleri hakkında herhangi bir gelişim olmadığına dair birçok eleştiri yapılıyordu. Bu konuda ilerleyen günlerde daha farklı yenilikler görebiliriz.

Alıntılı mesaj gönderme nasıl yapılır ?

Özelliği kullanmak için ilgili beta sürümü kurmanız veya kararlı sürümü yüklemiş olmanız gerekiyor. Yakın zamanda bu güncelleme gelecektir zaten.

Reklamlar

Alıntı yapacağınız mesaja basılı tutun. Yukarda favorilere ekleme, mesajı silme, metin kopyalama ve aktarma gibi seçenekleri şimdiye kadar görüyordunuz zaten. Alıntı özelliği ile yeni bir simge daha eklenecektir.

Alıntı yapmak istiyorum simgesine dokunun.

whatsapp alinti

Mesajı alıntı yaptıktan sonra göndermek istediğiniz mesajı yazarak gönder butonuna dokunabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi mesajınız gönderilmiş olacaktır.

alinti mesaj atma

Güncellemenin Ağustos ayı sonuna kadar tüm telefonlara geleceğini düşünüyoruz. Eğer şimdiden özelliği kullanmak istiyorsanız beta sürümü telefonunuza yüklemeniz gerekecektir. Özellik duyurulduktan sonra daha detaylı açıklamalar ile yazımız güncellenecektir. NDTV’nin kaynaklarına göre bu özelliğin yanında çeşitli süprizler de karşımıza çıkabilir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*