Anasayfa / Mobil / Xiaomi orjinallik sorgulama nasıl yapılır

Xiaomi orjinallik sorgulama nasıl yapılır

Xiaomi telefon, kulaklık (airdots) veya diğer ürünlerin orjinalliğini sorgulama için Xiaomi resmi doğrulama ekranını kullanabilirsiniz. Özellikle Xiaomi telefon satın alırken, orjinallik sorgusu yaparak aldığınız ürünün orjinalliğinden emin olmanızı öneririz. Xiaomi telefonlarını, akıllı cihazlarını, kulaklıklarını vs. bir çok kullanıcı yurt dışından bir şekilde temin ediyor. Artık ülkemizde birçok Mi Store var kolay ve tehlikesiz şekilde mağazalardan orijinal cihaz alabilirsiniz. İnternette satılan bazı cihazlar zaman zaman sahte çıkmakta, özellikle aliexpress üzerinden satılanlarda. Tavsiyem emin olmadığınız site veya kişilerden ürün satın almamanız.

Reklamlar

Orjinallik sorgulama için telefonunuzun IMEI numarasına ihtiyacınız var. Bu numarayı telefonun üstünde bulunan kutudan veya telefonu açarak *#06# ‘yi tuşlayarak öğrenebilirsiniz. Kulaklık ve diğer cihazlar için cihazın seri numarasını yazmanız gerekiyor. Orjinal sorgusu yaparken telefon ve diğer aygıtlar olarak iki ayrı seçenek vardır.

Sorgulama nasıl yapılır ?

Sorgulama ekranı için aşağıdaki linke giriş yapın.

Reklamlar

https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei

Telefonlar için: Verify your phone purchase

Diğer aygıtlar için: Xiaomi Product Authentication seçeneklerini kullanın.

Telefon doğrulaması yapmak için IMEI ve doğrulama kodunu girerek “Verify” seçeneğine tıklıyoruz.

Eğer orjinal bir ürüne sahipseniz, aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Cihaz marka ve modelinizi doğru olarak görüyorsanız, cihazınız orjinaldir.

Yeni bir Xiaomi telefonu aldıysanız ve orjinallik şüpheniz varsa kendi sitesinden bu yöntem ile kontrol edebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*