Anasayfa / Mobil / Whatsapp grup mesajları gitmiyor sorunu çözümü

Whatsapp grup mesajları gitmiyor sorunu çözümü

Whatsapp’ta son zamanlarda karşılaştığımız Whatsapp grup mesajlarının gitmeme sorununun çözümünü sizlerle paylaşacağız. Whatsapp grup mesajları gitmiyor sorunu için aşağıdaki çözüm önerimizi uygulamanız yeterlidir.

Reklamlar

Sorunun nedeni: Bildiğiniz gibi Whatsapp hesabınız belirli aralıklarla otomatik olarak yedeklenmektedir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdükten sonra veya Whatsapp hesabınızı kaldırıp yeniden yükledikten sonra, Whatsapp kurduğunuz zaman mesajlar, gruplar, profil ayarlar gibi yedekten geri döndürülmektedir.

Burada Whatsapp’ın bir bug’ı var. Hesabınızı yedekten döndürdükten sonra gruplarınız otomatik geliyor fakat gruba gönderdiğiniz mesajlar, gruptaki kişilere ulaşmamaktadır. Mesajlarınız girmemesine rağmen diğer üyelerin gönderdiği mesajları okuyabiliyorsunuz.  Bunu farketmek biraz zor olsa da, bir süre sonra gönderdiğiniz mesajlara hiçbir tepki gelmediğini görebilirsiniz. İşin garip yanı, gönderdiğiniz mesajlar grup üyeleri tarafından okunmuş gibi gösteriliyor. Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz ?

Reklamlar

Grup mesajı gitmiyor

Whatsapp grup mesajları gitmiyor çözümü

Sorunu çözmek için gruptan çıkıp tekrar girmeniz gerekiyor. Eğer grupta yöneticiyseniz, gruptan çıktıktan sonra yönetici yetkisi , sizden sonra giren kişiye devredilecektir. Gruptan çıkıp tekrar bu kişi tarafından gruba davet edilmeniz gerekmektedir.

Gruptan çıkmak için; Çıkmak istediğiniz Grup ekranına basılı tutun ve sağ üst köşede bulunan, Gruptan çık seçeneğine dokunun.

Gruptan çıkışınızı onaylamak için “** grubundan çık ? ” uyarı ekranında Çık seçeneğini tekrar işaretleyin.

Gruptan çıktıktan sonra grup yöneticisine söyleyerek tekrar gruba giriş yapın. Mesaj göndererek , diğer arkadaşlarınız tarafından mesajların gidip gitmediğini test edebilirsiniz. Gruptan çıkıp girdikten sonra kesinlikle sorun çözülecektir.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, sorunun tek tek sebebi Whatsapp’ın bir güvenlik önlemi gibi görünüyor. Sorun, ilerleyen güncellemelerde düzeltilebilir fakat şimdilik telefonunuzu yeniden kurduktan sonra veya Whatsapp uygulamasını kaldırıp yeniden yükledikten sonra mevcut gruplarınızdan çıkıp tekrar girmeniz gerekmektedir.

Umarım sorununuz çözülmüştür. Yorumlarınızı iletirseniz seviniriz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*