Anasayfa / Mobil / LG bildirim led’i nasıl açılır veya kapatılır

LG bildirim led’i nasıl açılır veya kapatılır

Lg telefonlarda bildirim led’i özelliği sayesinde gelen bildirimleri, mesajları, aramaları, güncellemeleri bildirim ışığına bakarak anlayabilirsiniz. Peki LG telefonlarda bildirim led’i nasıl açılır veya kapatılır ?

Reklamlar

Bildirim ışığı, cihazınız sessizde iken oldukça kullanışlı bir özelliktir. Kameranın hemen yanında bulunan led sayesinde çağrı, mesaj, şarj durumu, Whatsapp bildirimleri, Facebook bildirimleri gibi birçok işlemi sadece bildirim ışığına bakarak görebilirsiniz.

LG Bildirim Led’i ayarları nasıl yapılır ?

Ayarlar / Ses ve bildirim / Bildirim LED’i seçeneklerini izleyerek ilgili ayarlara giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Açılan ekranda en üst sekmeyi kapalı duruma getirerek Led’i tamamen kapatabilirsiniz. Dilerseniz sadece belirlediğiniz uyarı ışığını da kapatabilirsiniz. Örneğin pil şarj oluyor seçeneğini kapalı duruma getirerek, cihazınız şarj olurken ledin yanmasını kapatabilirsiniz.

Lg bildirim ledi

Gelen Çağrı: Telefonunuza çağrı gelirken yeşil bildirim led’i yanar

Cevapsız çağrı ve mesaj: Led’in yeşil olarak sabit yanması cevapsız çağrı veya mesajınız olduğu anlamına gelir.

Pil şarj oluyor: Telefonunuz şarj olurken led ekranı kırmızı yanar. Ayrıca batarya tam dolduğu zaman led sabit yeşil yanar.

indirilen uygulamalar: Uygulama indirirken veya güncelleme yaparken, kısacası tüm yükleme işlemlerinde led, renkli olarak yanar.

Yukarıdaki işlemler LG G3 , G4, G5 ve G6 gibi tüm modeller için geçerlidir. Eski sürüm cihazlarda bildirim ekranında bulunan led seçeneğini de kullanarak işlemi kısayoldan kapatıp açabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*