Anasayfa / Donanım / Macintosh’da yazıcı nasıl kurulur

Macintosh’da yazıcı nasıl kurulur

MacOS işletim sistemlerinde yazıcılar ve tarayıcılar ayarlarını kullanarak yazıcı kurulumu yapabilirsiniz. Yazıcı kurulumu ve ayarlarınızı daha kolay yapmanızı sağlayan AirPrint özelliği ile Wi-fi , ethernet ve USB bağlantısını kullanarak yazıcınızı kurabilirsiniz.

Reklamlar

Yazıcı kurulumu sırasında herhangi bir yazılım indirmenize gerek yoktur. Mac işletim sistemlerinde, aygıt kurulumu yaparken işletim sistemi gerektiği taktirde yazılımı otomatik olarak indirebilir. Windows işletim sistemlerinde aygıt yazılımını sizin indirmeniz gerekmektedir fakat Mac os işletim sisteminde böyle bir işleme gerek yoktur.

Yazıcı kurulumu nasıl yapılır ?

Apple menüsüne, ardından Sistem Tercihleri seçeneğine tıklayın. İşletim sistemi sürümünüze bağlı olarak Yazıcı ve Faks, Yazdırma ve Tarama veya Yazıcılar ve Tarayıcılar seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

Yazıcılar listesinin altında bulunan + simgesine tıklayarak yazıcınızın modelini listeden bulmayı deneyin.

Yazıcınız listede yer almıyorsa, artı işaretine tıklayın, Yazıcı veya Tarayıcı Ekle’ye tıklayın, yazıcınızın adına tıklayın, ardından bir sonraki adıma geçin. Yazıcınız Yazıcı veya Tarayıcı Ekle penceresinde listelenmiyorsa, yazıcının bir USB kablosu ile Mac bilgisayara bağlı veya Mac bilgisayarınız ile aynı kablolu veya kablosuz ağ üzerinde olduğundan emin olun.

Mac yazici kurulumu

Yazıcınızı seçtikten sonra; Kullan veya Şunu Kullanarak Yazdır menüsünü tıklayın, ardından yazıcınızın adını seçin.

Yazıcı kurulumunu yaptıktan sonra, kurduğunuz yazıcıyı varsayılan olarak işaretleyebilirsiniz.

Kurulumu iptal etmek veya cihazı bilgisayarınızdan kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayın.

Ekli olan yazıcınızı seçtikten sonra simgesine tıklayarak yazıcınızı kaldırma işlemini onaylayın. Bu işlemden sonra yazıcı silinmiş olacaktır.

Mac yazici silme

Kurulumun otomatik yapılmasını istiyorsanız yazıcınızın orjinal yazılımını da indirip kurulum yapabilirsiniz. Bu sayede cihazla birlikte gelen yazılımları da kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*