Anasayfa / Donanım / Windows Hiçbir Aygıt Sürücüsü Bulunamadı Çözümü

Windows Hiçbir Aygıt Sürücüsü Bulunamadı Çözümü

Reklamlar

İşletim sistemi kurulumda cihazınız diski görmüyorsa ; “Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam’ı tıklayın.” hatası ile karşılaşırsınız. Windows 7 -8- 10 gibi bütün işletim sistemlerinde bu hatayı alabilirsiniz fakat sistem versiyonu yükseldikçe sisteme entegre edilen sata driver’ları arttığından hata da giderek azalmaktadır. Özellikle Windows 7 kurulumlarında bu hatayla sıkça karşılaşabilirsiniz. Hata oldukça net ve çözümü de kolaydır.

1. ÇÖZÜM YÖNTEMİ

Hatayı gidermek için cihazın sata driver’ını indirerek “Gözat” seçeneğini kullanarak bu driver’ı yüklemeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Yükleme sırasında şu ayrıntıya dikkat ediniz. Sürücü seçimini yaptıktan sonra “ENTER” tuşuna basın. Sürücü yükle seçeneğine tıklamamanız gerekmektedir. Sürücüyü seçtikten sonra disk partitionlarını görebilir ve yüklemeye devam edebilirsiniz.

2. ÇÖZÜM YÖNTEMİ

Alternatif olarak bios ayarlarında AHCI/RAID/SATA modunu IDE moduna seçerseniz kurulumu sorunsuz olarak yapabilirsiniz. Genellikle bu menü Storage Configuration seçeneği altındadır.

Asus anakartlarda Sata mode menüsü altında seçeneğe ulaşabilirsiniz. Seçeneğe gelip ENTER’a bastıktan sonra IDE Mode seçebilirsiniz.

Dell bilgisayarlarda Sata Operation seçeneği altında ATA seçeneğini seçebilirsiniz.

Ayarları kaydedip kurulumu başladıktan sonra, sistem kurulumunu sorunsuz yapabilirsiniz. Birçok farklı bios arayüzü olduğundan, menüler bilgisayar marka modelinize göre değişiklik gösterebilir.

3. ÇÖZÜM YÖNTEMİ

Sata driverlarını indirip dosya yolunu göstermenize rağmen listede hiçbir driver görmüyorsanız aşağıdaki işlemi yapmanız gerekiyor.

Sata driver’ları seçtikten sonra hemen altta bulunan;

Bu bilgisayardaki donanımla uyumlu olmayan sürücüleri gizle.” seçeneğindeki tiki kaldırın. Dijital imzası doğrulanmayan sürücüler, sistemle uyumsuz olarak algılanarak listede görünmeyebilir. Tiki kaldırdıktan sonra sisteminize uygun driver’ı seçerek yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

Sata driver’ları üretici sitelerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. İşlem hakkında sorun yaşıyorsanız veya driver’ları bulamıyorsanız bilgisayar marka/ modelini iletmeniz halinde bulmaız konusunda yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

7 yorum

  1. Kendime yeni bir Asus G15 LV modeli olan Gamer işi notebook aldım. Win 10 Pro usb box da aldım fakat win pro dan çıkan usb 3.0 yani mavi uç. Notebook ss leri siyah. Bios’ da tanımlanmasından tutun yüklenecek sürücüyü seçin (problemin ana merkezi) aşamasına geliyor yani usb versiyon uyumsuzluğu da olduğunu sanmıyorum. Geriye bir ihtimalde kalmadı. Hukiki yola mı başvurmalıyım?

  2. Kendime yeni bir Asus G15 LV modeli olan Gamer işi note book aldım. Win 10 Pro usb box da aldım. Fakat Win pro dan çıkan Usb 3.0 yani mavi uç. Notebook ss leri siyah. Biostan tutun yükleme ve de sürücü aşamasına geliyor yani Usb versiyon uyumsuzluğu da olduğunu sanmıyorum. Geriye bir ihtimalde kalmadı. Hukiki yola mı başvurmalıyım?

  3. Admin yeminle kafayı yiyecem az daha laptopu kıracam ya ne yaptıysam olmadı Asus K55VD laptop usb port değiştirdim ıde yaptım bıostan yine olmadı

  4. Bilgisayarım hp pavilion g6 2277et ilk kurmaya çalışırken mrb tablsoundan gptye çevirmemi istedi bende diski sıfırlayıp çevirdim sonra tekrar kurmaya çalışınca hiçbir aygıt bulunamadı cevabı verdi internet sitesinde sürücüyü bulamadım lütfen yardım edin bilgisayara çok ihtiyacım var.

  5. Selamun aleyküm,hp 3fy76ea laptobu yeni aldım bu hatayla karşılaşıyorum sata driverlarına nasıl ulaşabilirm? yardımcı olursanız çok sevinirim.

  6. Samsung nc05tr laptopa sahibim. Sata driverlarına nasıl ulaşabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*