Anasayfa / Donanım / Yazıcı Sürekli Çıktı Alıyor Yazdırıyor Çözümü
Sponsorlu Bağlantılar

Yazıcı Sürekli Çıktı Alıyor Yazdırıyor Çözümü

Yazıcınız sürekli çıktı alıyor ve sürekli yazdırma işlemi yapıyorsa, aşağıdaki işlemleri yaparak bu sorunu giderebilirsiniz. Özellikle ağda kullanılan yazıcılarda bu tarz sorunlar çok sık olmaktadır. Bilgisayarınızda gönderdiğiniz herhangi bir yazdırma işlemi olmamasına rağmen art arda çıktılar yazıcıyı meşgul edebilir.

Yazıcımızın bağlı olduğu bilgisayarda yazdırma biriktiricisinde bulunan yazdırma komutları silerek sorunu giderebiliriz. Yazıcıyı birden fazla bilgisayar kullanıyorsa, sorunlu makinayı tespit edene kadar her bilgisayar bu işlemi yapmak gerekebilir. Sorunu çözmek için;

Sponsorlu Bağlantılar

Dosya yolunu takip ederek, ilgili klasörlerin içinde bulunan dosyaları silin. Eğer silmenize izin vermiyorsa servisi kapatarak bu işlemi yapmanız gerekebilir.

C:\ Windows \ System32 \ spool \ PRINTERS

Sponsorlu Bağlantılar

C:\ Windows \ System32 \ spool \ SERVERS

 

Servisi kapatmak için Başlat / Çalıştır / services.msc komutunu yazarak windows servisleri ekranına giriş yapın. Burada bulunan “Print spooler” servisine sağ tıklayıp Stop seçeneğine tıklayarak yukardaki işlemleri tekrar deneyebilirsiniz. Bilgisayarım’a sağ tıklayıp Yönet seçeneğine tıklayarak da servisler ekranına giriş yapabilirsiniz.

Bu işlemden sonra yazıcıya gönderilen tüm yazdırma komutları silinmiş olacaktır. Tabi bu işlemleri yapmadan önce yazıcı üzerinde herhangi bir çıktı var mı yok mu kontrol etmek faydalı olacaktır. Bu işlemle sorun giderilmezse Printer’ın güncel driver’ını indirerek yüklemeyi deneyiniz. Ayrıca printer kablosunu da değiştirerek denemeniz öneririz. Sorun devam ederse yorum atarak tekrar destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın