Anasayfa / Mobil / Whatsapp Son Görülme Ayarı Nasıl Yapılır

Whatsapp Son Görülme Ayarı Nasıl Yapılır

Whatsapp son güncelleme ile en çok konuşulan özelliklerinden biri olan “Son görülme” ile ilgili çok büyük bir değişiklik yaptı. Eskiden herkes tarafından görünen son görülme zamanını kullanıcıların kendine göre kişiselleştirmesine imkan veren bir menüyü, son güncelleme ile yayınlandı.

Reklamlar

Kullanıcılar artık son görülme zamanını 3 farklı seçeneklerden biri seçerek kendine göre düzenleyebilecek. Whatsapp bloglarında kullanıcılar tarafından büyük şikayet dönüşleri olan bu konular ile ilgili yapılan yenilikler, Whatsapp’ın kullanıcı geri dönüşlerini oldukça önemsediği anlamına geliyor. Son olarak mavi tık özelliğinden bu tarz bir değişikliğin gelmesi kullanıcıları oldukça memnun etmişti. Çok yogun bir şekilde Whatsapp kullanan kullanıcılar için bu tarz ayarlar oldukça önemli bir hal alıyor.

Şimdi asıl konumuza dönelim. Son güncelleme ile yayınlanan bu son görülme ayarı nasıl yapılır? Resimli anlatımımızı takip ederek menüye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Son görülme ayarı nasıl yapılır ?

Whatsapp’a giriş yaparak Ayarlar’dan “Hesap” menüsüne giriş yapıyoruz.

Whatsapp ayarlar

Hesap ayarlarından “Gizlilik” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Whatsapp hesap

Son görülme seçeneğine tıklayarak ayarları kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Eskiden herkes tarafından görülebilen son görülme zamanını;

Herkes , Kişilerim ve hiç kimse olarak değiştirebilirsiniz.

Herkes : Whatsapp kullanıcılarının hepsi son online olduğunuz saati görebilir.

Kişilerim: Sadece Whatsapp kişilerinizde olan kullanıcılar son görülme zamanınızı görebilir.

Hiçkimse: Sol görülme zamanınızı herkese kapatabilirsiniz.

Whatsapp son görülme

Ayarlarınızı bu şekilde düzenleyebilirsininiz.  Kullanıcıların rahatsızlık duyduğu özelliklerle alakalı teker teker kişiselleştirme ayarlarını duyuran Whatsapp, bu konuda kullanıcılarından tam not aldı. Whatsapp bu hızla devam ederse son günlerde birçok yenilik haberleri alacağız gibi görünüyor. Whatsapp hakkında bütün yenilikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*