Anasayfa / Mobil / Android Uygulamalar Nasıl Güncellenir

Android Uygulamalar Nasıl Güncellenir

Android cihazınızda yüklü olan uygulamaları otomatik veya manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Uygulamaları güncel tutmak, daha sağlıklı ve stabil çalışmasını sağlar.

Reklamlar

Uygulamaları güncellemenin birkaç farklı yolu vardır. Tüm uygulamaların otomatik güncellenmesini sağlayabilirsiniz, sadece belirli bir uygulamayı otomatik güncelleyebilirsiniz veya tüm güncellemeleri kapatarak istediğiniz uygulamayı elle güncelleyebilirsiniz.

Google play’de güncelleme ayarları varsayılan olarak, sadece Wi-fi ağında otomatik güncellemeye ayarlıdır. Bu sayede mobil kotanızın dolmadan sadece kablosuz ağa giriş yaptığınız zaman güncellemeler otomatik olarak yapılmaktadır. En doğru güncelleme ayarı da böyle olmalıdır.

Reklamlar

Play Store güncelleme işlemleri için aşağıdaki resimli anlatımı kullanabilirsiniz.

Android Uygulamalar Nasıl Güncellenir ?

Play Store uygulamasını çalıştırın.

Manuel güncelleme kontrolü için, solda bulunan menüden “Uygulamalarım ve oyunlarım” seçeneğine dokunun.

Güncellemeler sekmesinde, yüklü uygulamaların güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Reflesh butonuna dokunarak kontrol yapabilirsiniz.

Eğer sadece belirli bir uygulamanın otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız uygulamayı açarak sağda bulunan ayarlar simgesine tıklayarak “otomatik güncelle” seçeneğini işaretleyin. Bu sayede uygulamanın yeni bir güncellemesini olduğu anda, eğer ayarlarınızda bir sınırlama yoksa otomatik olarak güncellenecektir. Özellikle Whatsapp benzeri uygulamaların ayarlarını bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

Güncelleme ayarları için Play store / Ayarlar / Uygulama güncellemeleri seçeneğine giriş yapın.

  1. Uygulamaları otomatik güncelleme.
  2. Uygulamaları her zaman otomatik olarak güncelle.
  3. Uygulamaları yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden otomatik olarak indir.

Seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Mobil verinizi kullanmak istemiyorsanız yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden güncelleme seçeneğini işaretlemenizi öneririz.

Bu işlemler ile tüm güncelleme ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Güncellemeleri tamamen kapatmak, ilerleyen zamanlarda uygulamaların çalışmasına engel olacaktır. Belirli bir versiyonun altında kalan uygulamalar çalışmamaktadır. Bu yüzden güncellemeleri düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*