Anasayfa / Mobil / iphone’da uygulama nasıl silinir

iphone’da uygulama nasıl silinir

iPhone akıllı telefonlar için sorulan sorulardan biri olan iPhone’da uygulama nasıl silinir ? sorusuna cevap vereceğiz. iPhone telefonlarda uygulamaları tek tek veya toplu olarak silmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Reklamlar

iPhone, iPad veya iPod cihazlarda yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamaları tek bir dokunuşla silebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Apple Store’da binlerce uygulama kullanılabilir durumda. Bu uygulamaların hepsi cihazınız için veya kullanımınız için faydalı uygulamalar değil tabiki. Bir uygulamayı kurduğunuz zaman , arka planda atılan dosyalarla birlikte cihazınızda mutlaka yer kaplamaktadır.

Cihazınızı satarken veya kullanmadığınız düşündüğünüz uygulamaları silmek istediğiniz zaman aşağıdaki yolu kullanarak uygulamaları temizleyebilirsiniz.

Reklamlar

iphone’da uygulama nasıl silinir ?

Uygulamaları tek tek silmek için; Uygulamaya hafifçe dokunun ve uygulama listesi titreyene kadar parmağınızı basılı tutun.

Uygulamanın yanında açılan çarpı iphone uygulama sil simgesine dokunun.

iphone uygulama kaldir

Silmek istediğiniz uygulamaya dokunduktan sonra “Uygulama silinsin mi ?” uyarısına Sil diyerek uygulamayı silebilirsiniz.

Not: Bu uygulamaların silinmesi ile birlikte, uygulamanın verileri de silinecektir. Bu yöntemle istediğiniz uygulamaları seçerek silebilirsiniz.

iPhone silinsin mi

Alternatif olarak kullanmadığınız uygulamaların otomatik olarak silinmesini de sağlayabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için iPhone / Ayarlar / iTunes ve App Store seçeneklerini takip edin.

Seçeneklerin en altında bulunan Kullanılmayanları sil seçeneğini aktif hale getirin.

Bu özellik sayesinde belirli bir süre kullanmadığınız uygulamalar otomatik olarak, uygulama listenizden kaldırılacaktır. Manuel olarak silmekten tek farkı, bu seçenekte uygulama verileri silinmemektedir. Dilediğiniz zaman App store‘a giriş yaparak uygulamayı tekrar yükleyebilirsiniz. Herhangi bir veri kaybınız olmayacaktır.

kullanilmayanlari sil

iPhone’da uygulamaları toplu olarak nasıl silerim?

Uygulamaları toplu olarak silebilmek için ekstra bir yazılım kullanmanız gerekiyor. Apple Store’da bulunan “Clean Master” ve “Ccleaner” uygulamalarını indirerek, yüklü ygulamalarınızı toplu olarak temizleyebilirsiniz.

İşlem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Dilerseniz Cleaner master hakkında resimli anlatım ekleyebiliriz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*