Anasayfa / Mobil / iPhone nasıl sıfırlanır iPhone fabrika ayarlarına döndürme

iPhone nasıl sıfırlanır iPhone fabrika ayarlarına döndürme

Bugün, iPhone nasıl sıfırlanır ? iPhone telefonlarınızı satmadan önce nasıl sıfırlayabilirsiniz ? konusunu resimli anlatımla anlatmaya çalışacağız. iPhone telefonunuzu sıfırlamamadan önce yedeklerinizi ve önemli verilerinizi aldığınızdan emin olunuz.

Reklamlar

iPhone sıfırlama , fabrika ayarlarına döndürme işlemi telefonunuzda bulunan tüm bilgiler ve ayarları silerek, ios yazılımının en son sürümünü yükler. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden önce tüm rehber, video, resimler vb. bilgilerinizi mutlaka yedekleyiniz. Aksi taktirde bilgileriniz geri döndürülemez şekilde silinecektir. Sıfırlamaya başlamadan önce Ayarlar > [adınız] > iCloud bölümüne gidin ve iPhone’umu Bul’u kapatın.

iPhone’unuzu sıfırlamanın en kolay yolu ayarlar menüsünü kullanarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmektir.

Reklamlar

iPhone nasıl sıfırlanır ?

1. Yöntem: Ayarlar’a Menüsüne giriş yaparak Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil‘e dokunun. Cihazınızı sıfırlayabilmek için, iPhone’umu Bul’u açtıysanız Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmeniz gerekebilir.

iphone nasil sifirlanir

Açılan uyarı ekranında “iPhone’u sil” seçeneğine dokunarak işlemleri onaylıyoruz. işlemden sonra cihazınızı kapanacak ve yükleme ekranı açılacaktır. Telefonunuz fabrika ayarlarına döndürüldükten sonra yeniden başlatılır. Artık aygıtınızı yeni bir aygıt gibi kurabilirsiniz.

iphone'u sil

2. Yöntem: iTunes yazılımını kullanarak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. iTunes yüklü bir bilgisayara telefonunuzu bağlayın. itunes yazılımını bilgisayarınıza kurmak için tıklayın.

Aygıtınızın parolasını soran bir ileti görüntüleniyorsa veya Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? uyarısını alıyorsanız ekrandaki adımları izleyin. iPhone, iPad veya iPod’unuzu seçin.

Açılan ekranda, Geri Yükle‘yi tıklayın.

Yeni bir iphone

Cihazınız açıldıktan sonra “Yeni bir iPhone olarak ayarla” seçeneğine tıklayın. Yüklenme tamamlandıktan sonra artık aygıtınızı yeni bir aygıt gibi kurabilirsiniz.

iPhone telefonlar hakkında merak ettiğiniz diğer soru ve sorunlarınız için sitemizde arama yaparak ilgili makalelerimize ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*