Anasayfa / Mobil / Telefon’da 3G var mı nasıl anlarım

Telefon’da 3G var mı nasıl anlarım

Telefonunuzun 3G şebekesine erişebilme özelliği telefonunuzun kapasitesine bağlıdır ve 3G şebekesine erişiminiz olması gerekmektedir. 3G günümüzde eskimesine rağmen çoğu telefonlar hala 3G şebekesini kullanmaktadır. Bugün, Telefonunuzda 3G var mı ? Nasıl anlayacağınızı anlatacağız. Türkiye’de 2009 yılında 3G teknolojisi ile tanıştık. O günden sonra çıkan birçok telefon 3G özelliğine sahiptir.

Reklamlar

CDMA şebekesinde bir 3G telefonu 3G şebekesine erişebilir, 4G telefonu normal 4G şebekesine ve bir LTE telefonu 4G LTE şebekesine erişebilir. 4G’nin kullanılabilir olduğu bir bölgedeyseniz ve fakat telefonunuz bu özelliğe sahip değilse otomatik olarak 3G şebekesinden yayın alırsınız.

Telefonumda 3G var mı ?

Telefonunuzda 3G var mı öğrenmek için sebeke modlarını kontrol edebilirsiniz. Ağ seçeneklerinde LTE görüyorsanız 4G hspda’yı görüyorsanız 3G’yi destekliyordur.

Reklamlar

Ayarlar > Şebeke > Mobil sebekeler seçeneğine giriş yapıyoruz.

Şebekeler ekranında “Ağ modu” seçeneğine giriş yapın. Telefon marka modelinize göre seçeneklerin isimleri değişebilir.

Ağ modu olarak 2G , 3G ve 4.5G seçeneklerini görebilirsiniz.

Burada sadece 2G seçeneğini görüyorsanız telefonunuz 3G desteklemiyor. Aşağıdaki gibi 4.5G’ye kadar tüm seçenekleri görebiliyorsanız, telefonunuz 3G destekliyordur.

2009 sonrasında üretilmiş bir telefonuz varsa muhtemelen 3G destekleyen bir telefona sahipsinizdir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*