Anasayfa / Youtube / YouTube geçmişinizi otomatik olarak silme

YouTube geçmişinizi otomatik olarak silme

Google, YouTube izleme ve arama geçmişinizi otomatik olarak silen bir araç sunuyor . Varsayılan olarak, verileriniz sonsuza dek saklanır, ancak her 3 veya 18 ayda bir Google sunucularından silinebilir. Benzer otomatik silme ayarları konum geçmişinizle birlikte “Web ve uygulama geçmişiniz” için de geçerlidir. Bunlar yalnızca gizlilik ayarları değildir; geçmişinizi düzenli olarak silmeyi seçmek, Google’ın videonuzu kişiselleştirmek için silinmiş YouTube geçmişini kullanmayacağı anlamına gelir.

Reklamlar

Otomatik geçmiş silme işlemini doğrudan akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden ayarlayabilirsiniz. Başlamak için cihazınızdaki “YouTube” uygulamasını açın.

Youtube geçmişi otomatik nasıl silinir ?

Youtube uygulamanın sağ üst köşesindeki hesap resminize dokunun.

Reklamlar

Listenin en altına gidin ve “Ayarlar” seçeneğini seçin.

“Geçmiş ve gizlilik” seçeneğine gidin. “Tüm etkinliği yönet” seçeneğini seçin.

Şimdi YouTube Geçmişi sayfasına giriş yapmış olmalısınız.

Daha önce izlenen YouTube videoları listesinin hemen üstünde bulunan “Otomatik olarak sil” dokunun.

(Hiçbir geçmişi saklamak istemiyor musunuz? YouTube’un izlemiş olduğunuz videoların ve yaptığınız aramaların geçmişini tutmasını engellemek için YouTube Geçmişi Açık konumunda “Ayar değiştir” e tıklayabilirsiniz.)

YouTube Geçmişinizi ne kadar süreyle saklamak istediğinizi seçin. Varsayılan olarak, geçmişiniz yalnızca manuel olarak silinir. YouTube’un 18 ay veya üç aydan eski geçmişini otomatik olarak silmesi için bu ayarı değiştirebilirsiniz. Bir seçim yaptıktan sonra, “İleri” düğmesine dokunun.

YouTube Geçmişi Etkinliği sayfası kararınızın ne anlama geldiğini açıklayacaktır. Ayrıca otomatik olarak silinecek olan çeşitli video geçmişi örnekleri de listelenir. İşlemleri onaydıktan sonra ayarlarınız kaydedilecektir.

Resimli anlatımı takip ederk, Youtube izleme geçmişinizin otomatik silinmesini sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*