Anasayfa / Mobil / Whatsapp Mavi Tık Nasıl Kapatılır
Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp Mavi Tık Nasıl Kapatılır

mavi tık

Whatsapp son güncellemesi ile kullanıcılara yeni bir özellik sundu. Güncellemeyi yapan kullanıcılar, mesajları gönderdikten sonra “Mavi tık” simgesi ile karşılaşmaya başladı. Peki nedir bu mavi tık ?

Sponsorlu Bağlantılar

Mavi tık mesajınızı gönderdiğiniz kişi tarafından görüldüğü anlamına gelen bir simgedir. Mesaj gönderimi yaptığınız zaman “Gri” olan bu simge okunduğu zaman “Mavi” olmaktadır. Kullanıcıların pek hoşuna gitmeyen bu özellik hakkında Whatsapp yetkileri tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Özelliği kapatmak için Bildirimleri açabilirsiniz. Bu şekilde okundu onayı karşı tarafa iletilmeyecektir. Ayrıca okundu onayını kapatmak için Android ve ios telefonlarda aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Whatsapp okundu onayı kapatma

1- Mesajı okumadan önce cihazınızı Uçak Modu’na alın.
2- Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve Uçak Modu’nu kapatın.

Android Whatsapp okundu onayı kapatma

1- Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet bağlantısını kesin.
2- Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin.
3- İnternet bağlantınızı aktifleştirin.
4- Yeni mesaj gelse bile sildiğiniz mesaj için mavi tik bildirimi gitmeyecektir.

Son güncellemeden önce Whatsapp’ta mesajların gönderilen kişiye gidip gitmediği mesajların yanındaki “gri tık” sayesinde anlaşılıyordu fakat kişinin mesajı okuyup okumadığı bilinmiyordu. Bu yeni özellik popüler uygulamayı kullanan kişileri oldukça kızdırmış gibi görünüyor.

Facebook satın alındıktan sonra gelen yeniliklere bir yenisi daha eklenmiş oldu. Bu tarz güncellemelerin kullanıcıların pek hosuna gitmediği ortada. Bu tarz yeniliklerin ilerleyen zamanlarda neler getireceği mesak konusu. Özellik hakkında yenilikleri ilerleyen zamanlarda ekleyeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın