Anasayfa / Mobil / Ağda kayıtlı değil hatası nasıl çözülür

Ağda kayıtlı değil hatası nasıl çözülür

Telefonlarda çok karşılaşılan Ağda kayıtlı değil hatasının sebebini ve çözüm yöntemlerini sunmaya çalışacağız. Özellikle son zamanlarda Samsung telefonlarda alınan hatanın çözümü için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Reklamlar

İmei numaranızı doğrulayın

Ağda kayıtlı değil hatası, genellikle yasal yollarla ithal edilmeyen cihazlarda alınır. Bu hatayla karşılaşıldığı zaman ilk olarak yapılması gereken, cihazın IMEI  numarasını sorgulayarak cihazın kayıtlarını kontrol etmektedir. Bu hizmet ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini ve kayıp/çalıntı olup olmadığını, cihazınıza ait IMEI numarasını sorgulatarak öğrenebilirsiniz. Telefonunuzun imei numarasını öğrenmek için *#06# tuşlarını tuşlayabilirsiniz.

IMEI sorgulama yapmak için tıklayın.

Reklamlar

Eğer imei numaranız kayıtlı görünmüyorsa, satıcınız ile irtibata geçmenizi öneririz. Bu durumda teknik olarak herhangi bir çözüm yoktur. Yasal yollarla temin edilmiş bir cihaz kullanmanız gerekmektedir. Bu konuda sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Sim kartınızı test edin

İmei sorgulama işleminden sonra, sim kartınızı farklı bir telefona takarak, hattınızın çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin. Sim kartınız çalışıyorsa aşağıdaki alternatifleri deneyin.

Şebeke modunuzu güncelleyin

Cihazınızdan kaynaklı sorun yaşıyorsanız Ayarlar / Mobil ağlar / Şebeke modu seçeneklerine dokunarak şebeke modlarını değiştirin. Ayrıcaerişim noktası ayarlarınızı da güncelleyerek deneyebilirsiniz.

Alternatif olarak aşağıdaki video anlatımı deneyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*