Anasayfa / Sosyal Medya / Beğeni engeli nasıl kaldırılır

Beğeni engeli nasıl kaldırılır

Reklamlar

Son zamanlarda kullanıcılardan, instagram beğeni engeli hakkında çok fazla şikayetler alıyoruz. İnstagram’da beğeni engeli neden alınır ? Beğeni engeli aldıktan sonra bu sorun nasıl giderilir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Instagramda neden beğeni engeli aldım ?

Instagramda hiçbir resmi beğenemiyorsanız, maalesef beğeni engeli almışsınızdır. Beğeni engeli hesaplara geçici olarak verilir. instagram’da üst üste çok fazla gönderiyi beğendiyseniz, hesabınız fake olarak algılanabilir. Hesabınızı normal standartlarda kullandığınız zaman günde en fazla kaç tane resim beğenebilirsiniz ?

Reklamlar

Bunun için instagram’ın verdiği standart bir sayı yoktur fakat şöyle bir düşündüğümüz zaman, normal bir kullanımda dakikada 20 beğeni veya gün içerisinde 100’ün üstünde beğeni çok fazla gibi görünüyor. Bu gibi etkinlikler sıradışı olarak algılandığı için hesaba çeşitli yaptırımlar uygulanabilir. Bu engelleme 24 ve 48 saat aralığında değişiklik göstermektedir.

Beğeni engeli nasıl kaldırılır ?

Beğeni engelini kaldırmak için 48 saat beklemeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde instagram hesabınızda takip, yorum gibi etkinikler normalden fazla kullanmamanız gerekmektedir. Hatta tavsiyemiz, bu süre içerisinde hesabınızı kullanmamanızdır.

48 saat sonra hesabınıza giriş yapıp deneme yaptığınız zaman, sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz. Bazı durumlarda bu süre daha uzun veya daha kısa olabilir.

Beğeni engeli yememek için ne yapmalıyım ?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, hesabınızda sıradışı etkinlikler göstermemeniz gerekmektedir. Her gördüğünüz resmi beğenerek, paylaşımlar arasında gezinirseniz, bu tarz engeller yiyebilirsiniz.

Engelleme sadece beğeni ile sınırlı değildir. Takip ve yorum gibi özellikleri de doğru kullanmanız gerekmektedir. Genel olarak buna dikkat ederseniz ve instagram topluluk kurallarını ihlal etmediğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Hesabınızda sıradışı etkinlikler yapmanız halinde , ilerleyen zamanlarda hesabınızın kapatılması riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İnstagram hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. ben de dün gece 10 11 civarı beğeni engeli yedim ve şüphelendiğim biri acaba spam mı yiyorum
    Ve dün gece spam postu attım işe yarar mı ?
    Bu arada hesapta hiç bir sorun yok sadece fotoğraf beğenemiyorum .
    Beğeni engeli aynı sekilde ablama da geldi.

  2. Merhaba Ben 7gündür beğeni engeli yiyorum tek çarem sizsiniz ne yapmam lazım lütfen bilgi verin kafayı yicem hiç bir şey beğenemiyorum ya

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*