Anasayfa / Sosyal Medya / instagram’da spam nasıl kaldırılır

instagram’da spam nasıl kaldırılır

Reklamlar

instagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. instagram’da kullanıcıların gizliliğini ve kişisel bilgilerini güvende tutmak için belirli kullanım kuralları vardır. Eğer instagram’ı normalin dışında kullanarak “SPAM” yaparsanız, bundan dolayı çeşitli spam cezaları alabilirsiniz. Herhangi bir spam cezası aldıysanız yapmanız gerekenler konusunda yardımcı olacağız.

İnstagram temel topluluk kuralları

Instagram’ın insanların ilham alabileceği ve kendilerini ifade edebileceği özgün ve güvenli bir yer olarak kalmasını istiyoruz. Bu topluluğu daha da iyi hale getirmemize yardımcı olun. Yalnızca kendi fotoğraf ve videolarınızı yükleyin ve yasalara daima uyun. Instagram’daki herkese saygı duyun. İnsanlara spam göndermeyin veya çıplaklık barındıran içerikler paylaşmayın.

Reklamlar

Topluluk kurallarının uzun halini okumak için tıklayın.

Hakkınızda çok fazla şikayet almanız durumunda spam cezası alabilirsiniz.

instagram’da spam nasıl kaldırılır ?

instagram’da çok çeşitli spam cezaları uygulanmaktadır. Bu spam cezaları şuan net olarak duyurulmamış durumda fakat ilerleyen zamanlarda bunula alakalı bilgilendirme yapılmasını bekliyoruz. Yorum özelliğini , beğenileri, paylaşımları normalden fazla kullanırsanız, kısacası hesabınızda olağan dışı bir kullanım olursa spam cezası alabilirsiniz.

Spam cezası aldıysanız bundan kurtulmak için aşağıdaki adımlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Spam cezası aldıktan sonra muhtemelen hesabınızdaki bazı özellikler sınırlandırılacaktır.

  • Paylaşımlarınız cinsellik içermemektedir. Yaptığınız paylaşımlara dikkat edin. Gerekirse bu süre içerisinde paylaşım yapmamaya çalışın.
  • İnsanları rahatsız edici yorumlar yapmayın. Yorumlarınız şikayet edildikçe hesabınızın cezası uzayabilir hatta hesabınız kapatılabilir.
  • Beğeni özelliğini normalden fazla kullanmayın.
  • Hesap takibi yaparken üstüste çok fazla hesabı takip etmeyin. Fazla takip isteği göndermeniz ve bu gönderilerin reddedilmesi, sizin insanları rahatsız ediyormuşsunuz gibi izlenim verebilir. Bu yüzden bu konuda dikkat etmeniz gerekmektedir.

Genel olarak bunlara dikkat etmeniz halinde hesabınız normale dönecektir. İşlemler hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. güzel instagram spam kaldırma işe yaradı spamlar biraz geç kalkıyor ama işe yarıyor gerçekten

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*