Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Kullanım Limitleri DM, Tweet, Takip

Twitter Kullanım Limitleri DM, Tweet, Takip

twitter-limitler

Reklamlar

Twitter’da; Tweet atma , hesap takip etme, dm gönderme ve ayarlarda belirli değişiklikleri yaparken belirli bir limit dahilinde bu işlemleri yapabilirsiniz. Bu limitler standart bir kullanım sırasında herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir fakat Twitter’da sınırları zorlayan kullanıcılar için önemli olabilir.

Neden bu tarz sınırlandırmalar yapılıyor ? Twitter yetkilileri hesapların normal kullanım sınırlarına ulaşmasını bir güvenlik tehlikesi olarak görebilirler ve bu durumda hesaplar için bir yaptırım uygulanabilir. Limitler uzun incelemeler sonrası belirlenmiştir. Eğer bu limitlerin üstüne çıkıyorsanız Spam algısı yaratan bir hesap olabilirsiniz. Tüm kullanıcıların güvenliği için ve spam kullanımlarını azaltmak limitler konulmak zorundadır. Twitter’daki limitler, Twitter’ın perde arkasındaki yoğunluğun bir kısmını alır, hata sayfalarının görülme sıklığını azaltır ve kesinti sürelerini kısaltır. Güvenilirliği korumak amacıyla aşağıdaki işlemler için bazı limitler uyguluyoruz.

Reklamlar
  • Direkt mesajlar (günlük): Standart bir hesabın günlük 1000 mesaj gönderme Günlük 1000 mesaj gönderme limiti vardır.
  • Tweetler: Günlük 2,400 adet. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Retweetler de Tweet olarak sayılır.
  • Hesap e-postasındaki değişiklikler: 1 saat içinde 4 defa değişiklik yapma hakkınız vardır.
  • Takip etme (günlük): Günlük takip etme limiti teknik olarak 1000 adettir fakat spamları engellemek amacıyla yapılan farklı güvenlik önlemleri de vardır. Şüpheli bir şekilde takip etme istekleri gönderirseniz, spam algısı yaratarak bir sınırlama ile karşılaşabilirsiniz.
  • Takip etme limiti (hesap temelli): Bir hesap 5000 kullanıcıyı takip ettiğinde, yeni takip etme işlemleri hesaba özel oranlara göre sınırlanır. Burada tam bir sayı vermek mümkün değil fakat hesap özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Bu limitleri aştığınız ne olur ?

Limitlerden birine ulaştığınızda, hangi limite ulaştığınızı belirten bir hata mesajı alırsınız. Direkt mesaj, Tweet, hesap e-posta değişikliği ve API isteği limitleri gibi zamana dayalı limitler söz konusu olduğunda, zaman kısıtlaması ortadan kalktıktan sonra işlemi tekrar deneyebilirsiniz. Sürekli olarak hesabın bu limitlerde gezmesi hesabın kapatılmasına kadar varabilir. Twitter hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*