Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Profil Resmine Bayrak veya Logo Nasıl Eklenir

Facebook Profil Resmine Bayrak veya Logo Nasıl Eklenir

Facebook profil resminize Türkiye Bayrağı, takımınızın logosunu , çeşitli sloganlar veya çerçeveler ekleyerek, profil resminizi daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Üstelik bu işlemi yapabilmek için Photoshop veya benzeri bir grafik yazılımı kullanmanıza da gerek yoktur.

Reklamlar

Facebook’un sunduğu Gameface özelliği sayesinde hazır çerçevelerden istediğinizi profilinize anında ekleyebilirsiniz. Peki bu özellik nasıl sunuluyor ? Facebook, beğenileriniz ve takiplerinize göre bu seçenekleri sunmaktadır. Hesabınızda hiçbir etkinliğiniz yoksa veya yeni bir hesap açtıysanız bu çerçeveleri göremeyeceksiniz. 200’den fazla ülkenin bayrağı ve bütün takımların logolarına Facebook’un sağladığı bu özellik sayesinde ulaşabilirsiniz. İşlem, bilgisayar ve mobil cihazlarda farklılık gösteriyor. Aşağıdaki resimli anlatımımızda, telefonda ve bilgisayarda işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Profil resmine bayrak nasıl eklenir ?

Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki sayfaya giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Giriş yapmak için https://www.facebook.com/gameface/

Sayfaya giriş yaptığınız anda mevcut profil resminiz açılacaktır. Ekranın sol tarafında kullanabileceğiniz çerçeveleri görebilirsiniz. Eğer burada istediğiniz seçenekleri göremiyorsanız üstte bulunan arama alanına dilediğiniz bilgiyi yazarak arayabilirsiniz. Örneğin: Beşiktaş yerine Arsenal logusu eklemek istiyorsanız soldaki arama alanı kullanabilirsiniz.

Çerçeve seçimini yaptıktan sonra;

Şu süre sonunda eski profil resmine dön: Seçeneğinde size uygun seçeneği işaretleyin. Dilerseniz devamlı olarak bu logoyu kullanabilirsiniz.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra “Profil resmi olarak kullan” seçeneğine tıklayarak yeni profil resmini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android veya ios Telefonlarınızda işlemi yapmak için;

Profil resminizin üstüne gelerek “Düzenle” seçeneğine tıklayın.

Açılan menüde “Çerçeve ekle” seçeneğini işaretleyin.

Açılan arama ekranına eklemek istediğiniz çerçeve ile ilgili bilgiyi yazarak arayın. Örneğin: Turkey

Çerçeve ekranını gördükten sonra profil resmi olarak kaydedebilirsiniz.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, yeni açılan hesaplarda veya aktif olarak kullanılmayan Facebook hesaplarında bu seçenekler gelmemektedir. Hesabınızı aktif olarak kullanarak bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*