Anasayfa / Multimedya / Youtube’da En Çok Para Kazananlar

Youtube’da En Çok Para Kazananlar

Bugün, Youtube’da en çok para kazanan Youtuber‘ları sizler için derledik. Youtube için hazırlanan özel videolar ile kazanılan bu paralara gerçekten de çok şaşıracaksınız. Aslında burada belirttiğimiz tutarlar tam olarak doğru değeri vermiyor olabilir fakat ortalama olarak bu tutarları kazandıkları tahmin ediliyor.

Reklamlar

Ülkemizde de oldukça başarılı kanallar ve yayıncılar var fakat henüz özgün ve dünya çapında bir iş yapabilen bir yayıncı yoktur. Altı üstü Youtube videosu ! deyip geçmeyin. İşte Youtube ünlülerinin kazandığı paralar..

Rosanna Pansino

1985 doğumlu Rosanna Pansino tarafından yayınlanan kanal, Rossana’ya yılda 2.5 milyon dolar kazandırıyor. Yemek tarifleri ve pasta tariflerinin yayınlandığı kanal 1.8 milyar izlenme sayısını aşmış durumda. Ayrıca Rossana animasyonlu YouTube dizisi Broken Quest’te Violet olarak rol aldı.

Reklamlar

Roman Atwood

Youtube şakalarıyla dikkat çeken Roman Atwood, Youtube ile yıllık 3 milyon doların üstünde para kaznıyor. 5 Milyonun üstünde izlenme sayısına ulaşan Roman, günden güne kazançlarını arttırıyor. Roman 2016 yılında Natural Born Pranksters filminde rol almıştır.

Superwoman

Youtube üzerinden yaptığı showlarla ünlenen Lilly Singh, 7 milyon takipçi sayısı ile yıllık 3 milyon doların üstünde para kazanıyor.

Michelle Phan

Michelle Phan, nasıl makyaj yapılır ? sorusuna cevap verdiği ve makyaj konusunda sunduğu yenilikler ile izleyicinin dikkatini çekti. Makyaj videoları Michelle Phan’a yılda 3 milyon dolar para kazandırıyor.

KSI Olajide Olatunji

Henüz 23 yaşında olan genç hiphop sanatçısı, Youtube üzerinden yayınladığı eğlenceli içerikler sayesinde yıllık 4.5 milyon dolar para kazanıyor.Genellikle FIFA oynanış videoları, farklı platformlarda ve farklı türlerden oyunlar ve ara ara vlog’lar çeker. Aynı zamanda “BT Sport” programına çıkan JJ, Arsenal futbolcularından Alex Oxlade-Chamberlain ile FIFA oynamıştır. Kanalı Ağustos 2017 itibariyle 15 milyon aboneyi geçmiştir.

Rhett and Link

Kanal Rhett James McLaughlin (11 Ekim 1977) ve Charles Lincoln “Link” Neal III (1 Haziran 1978’de ) ‘ dan oluşan bir İnternet komedisi ikilisi tarafından oluşturulmuştur. Bu 2 kişilik grup yayınladığı videolar sayesinde 4.5 milyon dolar para kazanmaktadır.

Lindsey Stirling

Lindsey Stirling tarafından yönetilen kanal 9 milyon abineye sahiptir. Hem müzisyen hem de dansçı olan lindsey Youtube sayesinde yıllık 6 milyon dolar kazanmaktadır. Lindsey Stirling, YouTube Kanalı aracılığıyla koreografik keman performanslarını sunmaktadır. 2007 yılında yayına başlayan Resmi YouTube Kanalı Lindseystomp’da müzik videolarını yayınlamaktadır.

Fine Brothers

Youtube’un en eğlenceli kanallarından biri olan Fine brothers yayıncılar 8.5 milyon dolar para kazandırıyor. Kanal Benny ve Rafi adında iki kardeş tarafından kurulmuştur.

Smosh

Smosh çocukluk arkadaşları olan Anthony Padilla (d. 16 Eylül 1987) ve Ian Hecox (d. 30 Kasım 1987) tarafından YouTube’da ün kazanmış iki kişilik bir ekiptir. Smosh’un videoları milyonlarca kişi tarafından izlenmiş ve televizyonlara çıkmıştır. Padilla ve Hecox aynı evde, Sacramento’da yaşamaktadır. 30 milyondan fazla takipçileri vardır. İkili yıllık 8.5 milyon dolar para kazanmaktadır.

PewDiePie

Felix, 2010 yılında “PewDiePie” adı altında bir Youtube kanalı açtı. Bu sırada Chalmers University of Technology’de endüstriyal ekonomi ve teknoloji yönetimi okuyordu. Diğer sene, okulu bıraktı ve İskandinavya’da bir reklamcılık ajansı için çırak seviyesinde çalışmaya başladı. Burada da başarısızlığa yakalanan Felix, Youtube kanalı için içerik üretmeye başladı. Kanalını geliştirmek için ve geçimini sağlamak için yaptığı Photoshop çalışmalarını satmaya ve bir Hot Dog standında çalışmaya başladı. Youtube’un en çok takipçisi olan kanal ünvanını taşıyan bu kanal Felix’e yılda 12 milyon dolar kazandırıyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. “Kanalı Ağustos 2017 itibariyle 15 milyon aboneyi geçmiştir.”
    Ahahahah iyi güldürdünüz beni 😀
    Ağustos’u geçtik sanırım 😀

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*