Anasayfa / Multimedya / Windows resim önizlemesi görünmüyor çözümü

Windows resim önizlemesi görünmüyor çözümü

Windows işletim sistemlerinde, simge yerine resimli önizlemeleri görmek için aşağıdaki ayarları kullanabilirsiniz. Windows işletim sistemleri, varsayılan olarak simge görünümü sunmaktadır. Herhangi bir resim klasörünüze giriş yaptığınız zaman, resim içerikleri yerine, simgeler görüntülersiniz. Bu simgeleri resim önizlemeleri ile değiştirmek için klasör görünüm seçeneklerini değiştirmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde resim önizlemesini açmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Resim önizlemesi nasıl açılır ?

Bilgisayarıma giriş yapın.

Reklamlar

Sol üstte bulunan seçeneklerden “Düzenle > Klasör ve arama seçeneklerine” tıklayın.

Klasör seçeneklerinde Görünüm sekmesine tıklayın.

Her zaman simge göster, küçük resim gösterme seçeneği işaretli olarak gelecektir. Bu tiki kaldırın.

İşlem tamam ! Artık resim klasörlerine girdiğiniz zaman resimlerin küçük önizlemelerini görebilirsiniz. Klasör artında bulunan resimlerin önizlemelerini görmek için klasör görünümü büyük resim olarak seçmeniz gerekmektedir.

Özelliği kapatıp, tekrar simge görünümü için; aynı adımları takip ederek ilgili seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir. Tüm Windows işletim sistemlerinde bu işlemi yaparak önizlemeleri açabilirsiniz. eğer seçenek çalışmıyorsa, klasör görünümleri için ekstra yazılımlar kullanıyorsanız bu yazılımları kaldırarak veya yazılım üzerinde ayar yaparak işlemi yapabilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*