Anasayfa / Yazılım / Google chrome yer işaretleri nasıl yedeklenir

Google chrome yer işaretleri nasıl yedeklenir

Google Chrome tarayıcılarda, yer işaretleri, tarama geçmişi, kayıtlı şifreler gibi bilgileri yedeklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bilgisayarınıza format atmak istediğiniz zaman veya bilgisayarınızı değiştireceğiniz zaman bu bilgileri yeni cihazınıza aktarmanız gerekmektedir. Hesap senkronizasyonu her zaman sağlıklı çalışmayabilir.

Reklamlar

Manuel olarak Chrome bilgilerinizi yedeklemek oldukça kolaydır. Aşağıda, bu işlemi yapabileceğiniz iki farklı yöntem sunacağız. Bu adımlar ile; Ayarlarınızı ve favori web sitelerinize ait yer işaretlerinin hiçbirini kaybetmeden tarayıcılar arasında geçiş yapabilirsiniz. Aldığınız yedekler yer işaretlerinin yanında şu bilgileri de içerir:

  • tarama geçmişi
  • varsayılan ana sayfa
  • yer işaretleri
  • varsayılan arama motorları
  • kayıtlı şifreler

Google Chrome nasıl yedeklenir ?

Reklamlar

Windows işletim sistemlerinde tüm yedekleriniz Appdata klasöründe saklanmaktadır.

Yedeklerinizi almak için aşağıdaki yolu takip ederek Default klasörünüzü tamamen yedekleyin. Google Chrome yer işaretleri klasörü nerede sorusunun cevabı aşağıdaki yoldur.

C:\Users\username\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Yeni bilgisayarınıza Google chrome kurduktan sonra aynı adımları takip ederek Default klasörünü kopyalayın. Bütün bilgileriniz yeni bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

Yer işaretleri nasıl yedeklenir ?

Sadece yer işaretlerinizi ve kayıtlı şifreler gibi bilgilerinizi yedeklemek için adres çubuğuna;

chrome://bookmarks/ yazarak enter’a basın.

Sağ üstte bulunan ayarlar simgesine tıklayarak “Yer işaretlerini dışa aktar” seçeneğine tıklayıp, dosyanın kaydedileceği yer belirleyin.

Yeni bilgisayarınızda veya kullanmak istediğiniz diğer tarayıcılarda “Yer işaretlerini içe aktar” seçeneğini kulanarak, yer işaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Bu işlemler ile Google Chrome yer işaretleri ve diğer bilgileri yedekleyebilirsiniz. İşlem hakkında soru ve sorunlarınız için iletişim ekranını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*