Anasayfa / Yazılım / Windows 8 Ses Sorunu Çözümü

Windows 8 Ses Sorunu Çözümü

Windows 8 işletim sistemlerinde çok sık karşılaşılan ses sorununu nasıl gidereceğinizi anlatalım. Bilgisayar’dan ses gelmemesinin birçok nedeni olabilir. Bunlardan başlıca karşılaşılan sorun ve çözümleri anlatalım. Aşağıdaki yöntemleri sırasıyla uygulayarak sorunu giderebilirsiniz.

Reklamlar

sistem ve güvenlik

Denetim masası / Sistem ve Güvenlik / Sorunları bul ve düzelt / Donanım ve ses yollarını takip ederek windows tarafından hatayı giderme yöntemini deneyin.

Reklamlar

bilgisayar ses

Bilgisayarım’a sağ tıklayıp / Özellikler / aygıt yöneticisine giriş yapın.  Burada ses sürücülerin yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Driver yüklü olmasına rağmen ses gelmiyorsa sürücüyü kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

ses denetim

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Ses menüsüne girerek seçili olan hoparlör’ünüzü seçmeniz gerekiyor. Test için herhangi bir müzik açarak ses simgesinin yükseldiğini gördüğünüz aygıt’a sağ tıklayıp Varsayılan olarak seç demeniz yeterlidir.

İşlemleri yapmanıza rağmen sorunu gideremediyseniz donanımsal bir arıza olabilir. Kullanıcıların genellikle yapmış oldugu hata Windows 7 sürücünün Windows 8 üzerine kurulmasıdır. Bu tarz durumlarda driver yüklü olmasına rağmen yazılım uyumsuzluğundan dolayı ses gelmemektedir.

Son olarak (Mavi , siyah, pembe ) Ses girişlerinin hepsini denemeyi unutmayın.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*