Anasayfa / Yazılım / Cozum Kilitlenen Acılıs Sayfasını Degistirmek – Chrome, Explorer

Cozum Kilitlenen Acılıs Sayfasını Degistirmek – Chrome, Explorer

ana sayfa

Reklamlar

EXPLORER ANA SAYFA DEĞİŞTİRME

Regedite girelim. “Başlat menüsüne tıklayıp çalıştır kısmına regedit yazın.” (Burada yapacağınız her değişiklik direk PC’nizdeki windows ve bileşenlerini etkilemektedir. Bundan dolayı önce yedek almanızı tavsiye ederim.)

Regedite ağacından

HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREPoliciesMicrosoftInternet ExplorerControl Panel i seçelim.

Yan tarafta açılacak olan kısımda Homepage sağ tıklayıp değeri değiştirin.

Değer 1 ise 0 yapın, eğer 0 ise 1 yapın.

Burada işimiz bitti bir kaydet butonu aramayın otomatik yaptığınız her işlem kaydedilir.

Artık İnternet Explorerınızdaki açılış sayfanız boş çıkacaktır. İstediğiniz sayfa ile değiştirebilirsiniz.

 

CHROME ANA SAYFA DEĞİŞTİRME

Google Chrome için Anasayfa, açılış sayfası, başlangıç sayfası degistirme:
1- Masaüstünüzdeki Google Chrome simgesine fareyle sağ tıklayarak açacağınız menüdeki Özellikler satırını seçin.

2- Açılan Özellikler menüsü altından “kısayol” sekmesini seçtikten sonra, “Dosya Konumunu Aç” butonuna tıklayın.

giris-sayfasi-degismiyor-chrome-nasil-1

Reklamlar

3- Ekrana gelecek olan Google Chrome’un kurulu olduğu klasörde old_chrome.exe ve chrome.exe olarak iki adet dosya göreceksiniz. Burada Chrome.exe’yi silin, ardından da old_chrome.exe adlı dosyaya fareyle sağ tıklayarak, dosyanın adını Chrome.exe olacak şekilde yeniden adlandırın.

giris-sayfasi-degismiyor-chrome-nasil-2

4- Şimdi masaüstüne geri dönebilirsiniz. Masaüstünüzdeki Google Chrome simgesine tekrar farenin sağ tuşu ile tıklayarak açılan menu ekranından Özellikler satırını seçin. Daha sonar yine “Kısayol” sekmesine gidin. Şimdi “Hedef” bölümündeki linki düzenlemeniz gerekiyor.

giris-sayfasi-degismiyor-chrome-nasil-3

5- Hedef sekmenizde bu örneğimizde V9 açılış sayfasını bilgisayarımızdan kaldırmamızı sağlayacak yönergeleri anlatacağız. “C:\Users\Mystrandel\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe tr.v9.com/tam/tam_3567891234_567351 ” gibi bir link çıkacak. Buradaki adres satırında dikkatli bir şekilde chrome.exe’den sonraki bölümü silerek son durumu “C:\Users\Mystrandel\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe” haline getirdikten sonra “Uygula” butonuna basarak bu pencereden çıkabilirsiniz. Hedef sekmesindeki adresi dikkatlice incelerseniz orada aynı zamanda kullanıcı adınızın da olduğunu göreceksiniz. Bu örneğimizdeki kullanıcı adı Mystrandel olduğu için ekran görüntüsünde onu görüyorsunuz. Dolayısıyla kendi bilgisayarınızdaki Hedef bölümündeki dosya adresi satırında C:\Users\ kısmından sonraki alanda kendi kullanıcı adınız olmalıdır. C:\Users\pcextra\AppData… gibi.

giris-sayfasi-degismiyor-chrome-nasil-5

6- Şimdi teorik olarak açılış sayfamızı, giriş sayfamızı ya da başlangıç sayfamızı (siz her ne tabiri kullanıyorsanız) değiştirmek için geriye tek bir işlem daha kaldı. O da Chrome tarayıcımıza girerek ana sayfamızı örneğin Google giriş sayfası yapmak. Bunun için Chrome tarayıcınızda Ayarlar kısmına girmeliyiz ya da tarayıcıda adres satırına chrome://settings/ yazmalıyız. Burada “Başlangıçta” kısmında dilediğiniz sayfayı ekleyebilirsiniz. Google açılış sayfası için “Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç” satırındaki “Sayfaları ayarla” linkine tıklayıp karşınıza gelecek kutucuğa http://google.com.tr veya http://ozengen.com  adresini yazabilirsiniz. 🙂

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. aynen ya

  2. old chrome felan yoktur ne yapacam ?

  3. çok saol kardeşim !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*