Anasayfa / Yazılım / Whatsapp Web Bildirimleri Nasıl Kapatılır

Whatsapp Web Bildirimleri Nasıl Kapatılır

Whatsapp web oturumu veya Whatsapp yazılımını bilgisayarınıza kurarak, uygulamayı bilgisayarınızdan kullanabiliyorsunuz. Bilgisayar’da yazılımı kullanırken arka planda gelen sesleri ve bildirim ekranını ayarlamak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Whatsapp yazılım bildirimleri açık olduğu zaman bilgisayarınız boşta iken veya kilit ekranındayken dahi bildirimleriniz ve içerikler ekranın sağ alt tarafında görünmektedir. Bu, özel bilgilerinizin veya yazışmalarınızın güvenliği açısından sorun yaratabilir. Aşağıdaki bildirim ayarlarını düzenleyerek tamamen kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp web bildirimleri nasıl ayarlanır ?

Sağ üst köşede bulunan ayar simgesine ve açılan ekranda Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

Ayarlar sekmesinde , Bildirimler seçeneğine giriş yapın. Yazılımın tüm bildirim ayarları bu menüde düzenlenmektedir.

  • Sesler: Whatsapp’ta mesaj aldığınız zaman gelen sesleri açıp kapatabilirsiniz.
  • Masaüstü Uyarıları: Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde çıkan Whatsapp bildirimlerini kapatıp açabilirsiniz.
  • Önizlemeleri göster: Sohber ekranınızın önizlemesini ayarlayabilirsiniz ( Bu seçenek açık olduğu zaman mesaj önizlemeleri görünmektedir)

Seçenekleri size uygun olan şekilde düzenleyin. Tüm bildirimleri kapatmak için işaretli tüm tikleri kaldırabilirsiniz. Seçeneğin hemen altında bulunan “Uyarı ve sesleri kapat” seçeneği ile 1 saat, 1 gün, 1 hafta gibi sürede bildirimleri geçici olarak kapatabilirsiniz.

Bu işlemler ile Whatsapp web uygulamanızın bildirimlerini düzenleyebilirsiniz. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için sitemizde arama yaparak ilgili konulara ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*