Anasayfa / Multimedya / LG Smart Webos Tv Kanal Düzenleme, Silme Nasıl Yapılır

LG Smart Webos Tv Kanal Düzenleme, Silme Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

LG Smart ve webOS televizyonlarda kanal nasıl silinir ? Kanal listesi nasıl düzenlenir ?  Resimli anlatımımızı sizlerle paylaşacağız. LG TV kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında gelen bu konu hakkında, firma tarafından hiçbir açıklama yapılmıyor. Televizyon kanal düzenleme ayarlarında kanalları silme menüsü yoktur ve kanal sıralaması yapma , kanal taşıma gibi işlemler oldukça güç bir şekilde yapılabiliyor.

Yöntem ilk etapta biraz karışık gelebilir fakat oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. ChanSort kanal listesi editörü ile Vestel, Samsung, LG, Panasonic ve Toshiba televizyonlarınızın kanallarını bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. LG haricinde tüm markalarda bu menü oldukça gelişmiş olduğundan çok fazla ihtiyaç duyulmayabilir. işlem için ihtiyacımız olan aşağıdaki yazılımı indirmek ve FAT32 dosya sistemine sahip bir flash disktir.

Programı indirmek için #Tıklayın

Öncelikle Televizyonun “Ayarlar / Kanal Kurulumu” seçeneğinin en altında bulunan “Tv – USB” seçeneğini kumanda ile işaretleyerek kanal listemizi , flash diskimize kaydediyoruz.

lg-kanal-kopyalama

Şimdi elimizde “GlobalClone” adında kanal listemiz var. Bu listeyi yazılım aracılığıyla açıyoruz.

globalclone-liste

Yazılım üzerinde “Open TV data file” seçeneğine tıklayarak kanallarımızı kaydettiğimiz bellekde bulunan dosyayı gösteriyoruz.

kanal-listesi-ac

Sponsorlu Bağlantılar

Kanal listesini açtıktan sonra , kanalları silebilir veya kaydırarak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Yazılım aracılığıyla frekans bilgilerini bildiğiniz kanalları da ekleyebilirsiniz. Yazılım üzerinden kanal listesini düzenlemek oldukça pratik bir işlemdir.

kanal-duzenleme

Kanal listenizi tamamladıktan sonra “File – Save as” seçeneğine tıklayarak listemizi kaydediyoruz. Kaydettiğimiz bu listeyi flash diske yazdıyoruz. Aynı isimde dosya bulunduğundan , listeyi üzerine yazdırabilirsiniz.

kanal-listesi-kaydet

Güncel kanal listemizi Flash belleğimize aktardıktan sonra , belleği televizyonumuza takıyoruz. Yazımızın en başında yaptığımız yedekleme işleminin tam tersini yapıyoruz. “Ayarlar / Kanal Kurulumu” seçeneğinin en altında bulunan “USB – TV ” seçeneğini işaretliyoruz.

Aşağıdaki gibi bir görselle karşılaşacaksınız. Kanalların yüklenmesi ortalama 1 dk gibi bir süre almaktadır. Yükleme tamamlandıkran sonra televizyonunuz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Televizyon açıldıktan sonra güncel kanal listenizi görebilirsiniz. İşlem bu kadar !

lg-kanal-kopyalama

Yazılım’da herhangi bir hata ile karşılaşıyorsanız veya işlemlerde takılırsanız , yorum atmanız durumunda tekrar yardımcı olabiliriz. Tüm smart tv‘lerde kanal listenizi bu yöntem ile düzenleyebilirsiniz.

LG 40MB27HM, 40MB27HM, 32MB17HM, 32MB17HM, 55LH604V, 55LH604V, 43UH610N ,43UH610N, 43LH590V, 43LH590V,49LH604V, 49LH604V, 49UH650V, 49UH650V, 43UH650V, 43UH650V vb. tüm akıllı tv modellerinde yazılım sorunsuz çalışmaktadır. Eğer yazılım televizyonunuzla uyum hatası veriyorsa, tv modelinizi vermeniz halinde uyumlu yazılımı tekrar paylaşabiliriz.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. Merhaba, dediğiniz gibi televizyonumdan flash belleğime kanal listesini programda düzenlemek için kopyaladım ama programda bu liste maalesef bir türlü açılmıyor. Bunun üzerine hazır olan bir listeyi usb’ye atıp televizyonuma kopyala dedim ancak maalesef onu da kopyalamadı, killitlendi. Problem ne olabilir? Televizyonum Lg 55EG920V modeli…

  2. lg49uh770v marka televizyonda chansort programı ile kanal düzenleme yaptım. oluşturduğum listede toplam 395 kanal kalmıştı. usb ile televizyona aktardığımda silmiş olduğum kanalların listenin sonuna eklendiğini gördüm. kanal sayısı 1275 e çıktı. chansort programında diğer kanalları sil seçeneğini seçmeme rağmen bu gereksiz kanallardan bir türlü kurtulamıyorum. usb yi televizyona taktıktan sonra önce oluşturduğum liste görüntüleniyor. (kanal sayısı 395) bir kaç dakika sonra diğer silinen tüm kanallar ardarda listeye ekleniyor. lg tvlerde kanal silme özelliği yok anladığım kadarıyla. Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. 3300 TL para verdiğim güya akıllı tv, kanal silmeyi beceremeyecek kadar akılsız çıktı.bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  3. lg sıralanmış kanal listesi için iletişime gecebilirsiniz arkadaşlar

Bir Yorum Yazın