Anasayfa / Multimedya / Youtube Kanalına Yönetici Nasıl Eklenir

Youtube Kanalına Yönetici Nasıl Eklenir

Marka, Youtube kanalınıza birden fazla yönetici ekleyerek, hesabın daha kolay yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Youtube kanalına yönetici ekleme işlemi için aşağıdaki resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Eğer büyük bir Youtube kanalına sahipseniz veya kanal üzerinden birden fazla kişinin yönetim yetkisi olması gerekiyorsa, yetki vereceğiniz kullanıcıları belirleyerek, bu kullanıcılar’a belirlediğiniz yetki atamalarını yapabilirsiniz. Yalnızca Marka Hesabının sahibi, bir YouTube kanalına başka kullanıcıların erişmesi için izin verebilir. Kişisel hesaplar için birden fazla kişiyi yetkilendiremezsiniz. Youtube Kanalına Yönetici Nasıl Eklenir ?

Yönetici nasıl eklenir ?

Youtube ayarlar adresine giriş yapın.

Reklamlar

Açılan ekranda “Yöneticiler” seçeneğin altında bulunan “Yönetici ekle veya kaldır” seçeneğine tıklayın.

Sağ üst köşede bulunan Kullanıcı ekleme simgesine tıklayın.

Kullanıcı ekleme ekranında öncelikle yönetici olarak atayacağınız kişiyi seçin. Daha sonra kişiye vereceğiniz rolü belirleyin. 3 farklı rol vardır.

  • Sahibi
  • Yönetici
  • İletişim Yöneticisi

Gerekli seçenekleri seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayarak işlemleri tamamlayabilirsiniz. Kanal sahibi eklemek veya kanalı devretmek istiyorsanız Kanal sahibi ekleme: Kullanıcı adının altındaki açılır oku tıklayarak Sahipliği devret’i seçin.

Yönetici ekleme işlemini tamamladıktan sonra izinleri yönet seçeneğine tıklayarak yönetici izinlerini de belirleyebilirsiniz.

Eklediğiniz yöneticiyi kaldırmak için Yönetici ekle veya kaldır’ı tıklayın. “Marka Hesabı ayrıntıları” sayfasına yönlendirilirsiniz. “Yöneticiler” öğesinin yanında bulunan İzinleri yönet’i tıklayın. Kaldırmak istediğiniz yöneticiyi bulun ve adının yanındaki X işaretini tıklayın. Yetkilerini kaldırdığınız kullanıcı artık kanala erişemeyecektir. Youtube Kanalına Yönetici Nasıl Eklenir konusu hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Youtube hakkında diğer merak ettiğiniz konular için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Youtube kanalına yönetici eklediğinde yöneticinin yetkisi neler ? Yani neler yapabilir ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*