Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter istatistikleri Nasıl Açılır – Kullanılır

Twitter istatistikleri Nasıl Açılır – Kullanılır

twitter analiz

Reklamlar

Twitter analiz özelliğini kullanıcılar için duyurdu. Peki analiz özelliği nasıl açılır , nasıl kullanılır ? Sizler için bu soruların cevabını vermeye çalışacağız. Tweet Analytics ile tweet’lerin gerçek zamanlı performansını görebiliyor, etkileşim ve retweet sayıları karşılaştırılabiliyor. Tweet Analytics, ayrıca link tıklamaları, detay genişletmelerini, medya tıklamalarını, profil tıklamalarını, retweet, favori ve cevapları gibi daha birçok analizi görebilirsiniz. Son 28 gün içindeki twitter performansınızıda bu analizler ile inceleyebiliyorsunuz.

Özellikle marka kullanıcıları için çok faydalı olacak bir özellik olacağını düşünüyoruz , twitter üzerinden hangi hareketlerinin daha çok etkileşim sağladığını , ne kadar görüntülendiğini , görebiliyorlar.  Ayrıca normal kullanıcılar da Tweet Analytics ile takipçilerinin en çok hangi tweetlerine ilgi gösterdiklerini görebilecekler.

Reklamlar

Twitter analiz özelliğini açmak için öncelikle linke Tıklayın

Açılan sayfada “Ülkenizi ve saat dilimini seçin” Gerekli ayarları yaptıktan sonra “Bu ayarları kalıcı olarak kaydet” butonuna basmanız yeterlidir.

NOT: Şimdilik Türkiye listede görünmüyor. Amerika birleşik devletleri ve saat dilimi için GMT +2 seçebilirsiniz.

twitter analiz açma

İşlemleri yaptıktan sonra Twitter analitik kullanmaya başlayabilirsiniz. İstatistikler için kontrol panelinizi kullanarak gerekli bütün bilgileri detaylı olarak listeleyebilirsiniz.

twitter istatistikler

Twitter istatistik Zaman içindeki değişim.

twitter istatistik

Hesap uygun değil hatasını alan kullanıcılar Twitter kartı istatistiklerini ayarlama konusunu ziyaret ederek gerekli ayarları yapabilir.

Hesap uygun değil.

Hesabınızla ilişkili bir veya birkaç kullanıcı, Twitter Reklamları ilkeleri çerçevesinde şu anda Twitter Reklamları programına katılmaya uygun durumda değildir. Belirli kullanıcılar ve ilgili ilkeler aşağıda sunulmaktadır:

Twitter Kartı istatistiklerini ayarlama

 1. Twitter Kartları’nı uygulayın.
 2. Kartlarınızın onaylanması için başvurun.
 3. İçeriğinize bağlantılar veren tweetler yayınlayın. İstatistikler günün 24 saati kullanılabilir.

Ya da, Twitter Kartları’nı uygulamadan önce Tweetleri, görüntülenmeleri, tıklamaları ve içeriğinizin Retweetlerini izlemek isterseniz, yukarıdaki adımları atlayarak yalnızca aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 1. Aşağıdaki meta etiketini web sayfalarınıza ekleyin:
  <meta name=”twitter:site” content=”@kullanıcıadınız”>
 2. İçeriğinize bağlantılar veren tweetler yayınlayın (İşaretleme ayarları eksiksiz biçimde tamamlanmadan, bunlara Twitter Kartları’nın eklenmeyeceğini unutmayın). İstatistikler günün 24 saati kullanılabilir.

İşlemi gerçekleştirirken sorun yaşayan kullanıcılar yorum atarsa yardımcı olabilir. Umarım Twitter istatistik konusunda Facebook gibi bir değişime girmez.

Reklamlar

Bir yorum

 1. Hesabınızla ilişkili bir veya birkaç kullanıcı, Twitter Reklamları ilkeleri çerçevesinde şu anda Twitter Reklamları programına katılmaya uygun durumda değildir. Belirli kullanıcılar ve ilgili ilkeler aşağıda sunulmaktadır:

  @yetkisizbiabi: Desteklenen diller
  Bu ilke hakkındaki ayrıntılar şu adresten edinilebilir: https://support.twitter.com/articles/20170376.

  böylebirşey diyor hacım. En başta kalıcı ayarda saat dilimini +8 ve dili farklı seçmiştim yanlışlıkla. Nasıl düzelteceğim?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*