Anasayfa / Sosyal Medya / instagramda gt ne demek

instagramda gt ne demek

Reklamlar

İnstagramda kullanılan popüler kısatmalar, GT, DM, UNF, TKP, TBT nedir ne anlama gelir konularında bilgi vermeye çalışacağız. Bu kısatmalar en aktif kullanılan instagram kısaltmalarıdır.

Artık instagram kullanıcıları, uzun uzun yazmaktan ziyade, kısatmalar ile durumunu anlatmaya çalışıyor. Herhangi bir kısatma, birçok kişi tarafından kullanılmaya başlayarak, kısa sürede instagram’da yer edebilir. Bu kısatmaları merak eden kullanıcılar için tüm kısatmaları yazımızda ifade edeceğiz. İlerleyen zamanlarda yazıya eklemeler olabilir.

İnstagram kısaltmaları ne anlama gelir ?

GT ne demek

GT, takipçi arttırmak için kullanılan bir kısatmadır. Geri takip anlamına gelmektedir. Yoruma bunu yazan kullanıcı, beni takip edeni takip ederim demek istemektedir.

Reklamlar

Dm ne demek

DM, direkt mesajın kısaltmasıdır. Bunu yazan kişi sizi özel mesaj’a davet etmekdir.

TKP nedir

TKP, tıpkı gt gibi takip edeni takip ederim anlamında bir kısatmadır.

UNF nedir

Unfollow kısatmasıdır. Takip ettikten sonra unfollow ederseniz yani takip etmekten vazgeçerseniz o da sizi takip listesinden silecektir.

Official hesap nedir ?

Official ingilizce resmi anlamına gelmektedir. Official hesap, resmi hesap anlamına gelmektedir. Kişinin resmi hesabı olduğunu gösterir. Bu tarz hesaplar genellikle mavi tık aldığı için diğerlerinden ayırt edilebilir.

TBT ve TB ne demek

TBT için daha önce detaylı bir yazı yazmıştık. TBT daha önce çekilmiş bir fotoğrafı yüklerken kullanılan bir kısatmadır. TBT Throwback Thursday, TB Throwback kısatmasıdır.

10K, 10M  nedir

Takipçi sayılarının yanında görünen K ve M harfi, bin ve milyon anlamında kullanılmaktadır. 20K takipçi sayısı 20 bin takipçi olduğu, 10M takipçi sayısı 10 milyon takipçi olduğu anlamına gelir.

İlerleyen zamanlarda yeni instagram kısatmaları türediği taktirde, yazıya eklenecektir. Sizlerde en çok kullanığınız instagram kısaltmalarını yorum atarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*