Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram Hesabı Silme, Dondurma Nasıl Yapılır

İnstagram Hesabı Silme, Dondurma Nasıl Yapılır

İnstagram hesabımı nasıl tamamen silerim veya dondururum ? konusunda yardım almak isteyen kullanıcılar için bir eğitim yazısı ile karşınızdayız. İnstagram, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri oldu ve bu gelişimini gün geçtikçe sürdürmekte. Günden güne sunulan yenilikler ile birlikte kullanıcılar tarafından gösterilen ilgi de giderek artmakta. Kullanım sayısının artmasıyla beraber , hesaplarını kapatan kullanıcı sayısı da hiç azımsanmayacak derecede. Kullanıcılar çok zaman harcadığı için, bilgi güvenliği için veya buna benzer nedenlerden dolayı hesaplarını kapatmak istiyorlar. Burada 2 farklı yol var. Hesabınızı silinemeyecek şekilde tamamen silebilir veya bir süre sonra tekrar girecek şekilde dondurabilirsiniz.

Reklamlar

Hesabınızı tamamen silidğiniz zaman , hesabınızdaki bilgilere kesinlikle ulaşamazsınız. Bu yüzden , hesabı silmeden önce önemli bilgilerinizi , fotoğraflarınızı yedeklemekte fayda var. Hesabınızı dondurduğunuzda ise tekrar oturum açtığınız zaman hesabınız tekrar aktif olur ve hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu süre içinde hesabınız gizli kalacaktır. Bu durumda hiçbir bilginiz silinmeyecektir.

1. instagram hesap dondurma (Geçiçi olarak kapatma) işlemini nasıl yapılır ?

Web oturumundan veya uygulama üzerinden profil ayarlarına giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Profil ayarlarına giriş yapmak için Tıklayın.

Profil düzenleme ekranının hemen altında bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.

Hesabını neden kapatıyorsun ? seçeneğinde size uyan herhangi bir nedeni yazın ve hesap şifrenizi alttaki alana girin.

NOT: Hesabını silmek yerine kapatabilirsin. Bu, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabının gizli olacağı anlamına gelir. Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin.

Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine tıkladıktan sonra hesabınız dondurulacaktır. Hesabı yeniden açmak için tekrar giriş yapmanız yeterlidir. Bazı durumlarda hesabı tekrar aktif etmek için bir gün sonra tekrar denemeniz gerekebilir.

2. İnstagram hesabı tamamen nasıl silinir ?

Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz.

 

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için Tıklayın.

Hesabını neden siliyorsun ? seçeneğinde size uygun kategoriyi seçin.

  • Hesabını Sil sayfasına gidin. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir.
  • Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
  • Hesabımı kalıcı olarak sil‘e tıklayın veya dokunun.

İşlemden sonra hesap silinmiş olacaktır. İnstagram hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizde arama yapabilir, ilgili yardım makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hesap sorunları yaşayan kullanıcılar webmaster@ozengen.com adresini kullanarak bizimle iletişime geçebilir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*