Anasayfa / Mobil / Whatsapp Yazı Boyutu Büyütme veya Küçültme

Whatsapp Yazı Boyutu Büyütme veya Küçültme

Whatsapp konuşmalarındaki yazı boyutunu nasıl büyütebilir veya küçültebilirsiniz ? Bugünki eğitimimizde amatör kullanıcıların bu işlemi nasıl yapacağını resimli olarak anlatacağız. Whatsapp uygulaması, akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulamalarından biridir. Genç , yaşlı tüm telefon kullanıcıları haberleşmek için Whatsapp’ı kullanmaktadır. Özellikle yaşça ileri olan kullanıcılar küçük yazı tiplerini kullanmakta oldukça zorlanmaktadırlar. Bu yüzden yazı fontlarının mümkün olduğunca en büyük boyuta kullanmak , kullanımı kolaylaştıracaktır.

Reklamlar

Whatsapp yazı tipi olarak şimdilik sadece 3 farklı seçenek sunmaktadır. Ekstra bir uygulama kullanmadan bu işlemi yapmak için çok fazla seçeneğimiz yoktur. Yazı boyutu olarak Küçük, Orta veya Büyük olmak üzere 3 seçenekten birini seçebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasına giriş yaparak Ayarlar seçeneğine giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Ayarlar’dan “Sohbetler” seçeneğine dokunun.

Sohbet ayarlarında “Yazı tipi boyutu” seçeneğine dokunun.

Yazı tipi boyutu ekranında açılan 3 adet yazı boyutundan size uygun olan boyutu seçebilirsiniz.

Boyut ayarlarını seçtikten sonra herhangi bir sohbet ekranına giriş yaparak , Whatsapp yazışmalarınızın boyutunun değiştiğini göreceksiniz. Uygulama şimdilik sadece bu seçenekleri sunmaktadır. Daha büyük veya daha küçük yazı tipleri kullanmak için Whatsapp Plus gibi ekstra kişiselleştirici uygulamalar kullanmanız gerekmektedir. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. merhaba watsapp wep ekranım küçüldü düzeltme yapamıyorum yardım eder misiniz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*