Anasayfa / Sosyal Medya / instagram’da beni engelleyenleri nasıl öğrenebilirim

instagram’da beni engelleyenleri nasıl öğrenebilirim

Reklamlar

instagram’da kullanıcıların merak ettiği konulardan biri olan instagramda beni engelleyenleri görebilir miyim ? instagramda engellendiğimi nasıl anlarım ? konularını anlatma çalışacağız. Hiçbir uygulama yüklemeden aşağıdaki yöntemle engellendiğinizi kesinlikle anlayabilirsiniz. Güvenliğiniz için yazımızın tamamını sabırla okumanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram uygulamasında sizi engelleyen kullanıcıları görmek için birçok uygulama ve yazılım mevcut. Bu yazılımların birçoğu hesabınıza erişim yetkileri istediği için veya hesap şifrenizi girmenizi istediğinden, oldukça güvensiz yazılımlar. Şunu söylemekte fayda var. Bir uygulamanın instagram üzerinde yapabileceği ve tespit edebileceği bir işlemi sizde manuel olarak yapabilirsiniz. Bu tarz işlemler için uygulama kullanmak hiç mantıklı değildir. Bu gibi işlemleri yaparken birçok kullanıcı hesaplarını kaybediyor. Üçüncü parti yazılımlar ile paylaştığınız bilgiler, hesabınızın çalınmasına ve başkalarının eline geçmesine neden olabilir. Sadece instagram değil, diğer uygulamalarda da buna benzer işlemler için kullanabileceğiniz yöntemleri daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Reklamlar

Bu sebeple, instagramda sizi engelleyen kullanıcıları öğrenmek için, instagram’ın bize sunduğu ufak tiyoları kullanacağız. Bu gibi işlemleri yaptığını vadeden siteler ve uygulamalar ile kesinlikle hesap bilgilerinizi paylaşamayın !

instagram engellendiğimi  nasıl anlarım ?

Eskiden instagram’da engellendiğiniz kullanıcıyı aradığınız zaman kullanıcı, arama sonuçlarında görüntülenemiyordu. Bu durum engellendiğinizi göstermekteydi fakat instagram bu konuda değişikliğe gitti. Bir kullanıcıyı arama sonuçlarında görüyor olsanız bile bu kişi tarafından engellenmiş olabilirsiniz.

Yeni sistemde daha farklı bir açık var. Bu açık sayesined engellendiğinizi anlayabilirsiniz.

Normalde bir kullanıcıya takip isteği gönderdiğiniz zaman ekranda “istek gönderildi” uyarısı görünür. Karşı taraf bu isteği kabul edene veya rededene kadar ekran istek gönderildi şeklinde kalır. Engellendiğiniz zaman bu durum daha farklıdır.

Sizi engelleyen kullanıcının ekranında “Takip et” seçeneğine tıkladığınız zaman anlık bir şekilde istek gönderildi uyarısı görünür ve tekrar takip et’e döner. Kısacası bu kullanıcı tarafından engellendiğiniz anlamına gelir.

Engellendiğiniz kullanıcıya takip isteği attığınız zaman, bu kullanıcı sizi engellediği için sistem anında takip isteğini reddeder ve ekran takip et’e döner.

Bu yöntem ile engellendiğinizi kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bunun haricinde şuan engellendiğinizi anlamak için bir yöntem bulunmuyor. Sizi engellediğinden şüphe ettiğiniz tüm kullanıcılar için bu işlemi teker teker yapmanız gerekiyor. Yorumlarınızı bekliyoruz..

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. S'nin yargıcı.

    Bunu öğrendiğim çok kötü oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*