Anasayfa / Sosyal Medya / Messenger oturum kapatma çıkış nasıl yapılır

Messenger oturum kapatma çıkış nasıl yapılır

Facebook messenger oturum kapatma işlemi nasıl yapılır ? iPhone, samsung, Lg gibi telefonlarda messenger çıkış nasıl yapılır ? Kullanıcıların sorularına cevap vereceğiz.

Reklamlar

Messenger oturumu kapatma gibi bir seçenek sunmuyor maalesef. Birçok kullanıcı sadece bu sebepten dolayı Messenger uygulamasını telefonundan kaldırabiliyor. Facebook’un bu konuda neden bir seçenek sunmadığını anlamak mümkün değil. Oturumu kapatmak için birçok sitede yöntemlere rastlayabilirsiniz fakat bu yöntemler işe yaramamaktadır.

Messenger’dan çıkış yapmak için genellikle uygulama verilerini temizleme yöntemi kullanılıyor. uygulama verilerini temizledikten sonra oturuma devam et seçeneğine tıklandığı zaman oturum tekrar açılmaktadır. Bu durum da hesapta ciddi bir güvenlik açığı oluşturuyor. Oturumu tamamen kapatmak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Facebook messenger oturum kapatma nasıl yapılır ?

Messenger’dan çıkış yapabilmek için; Facebook’a web arayüzden giriş yapmanız gerekmektedir. Bilgisayardan veya telefonlarınızdan Facebook’a giriş yapın.

Ayarlar / Güvenlik ve giriş seçeneğine tıklayın.

Güvenlik ekranında son giriş yapılan yerler listelenmektedir.

Messenger oturumunuzu ve kullandığınız cihazı bu listede görebilirsiniz. (Örnek görsel LG G5)  Oturumun hemen sağında bulunan ayarlar (üç nokta) seçeneğine tıklayın.

Oturumu kapatmak ve girişi tamamen engellemek için “Çıkış yap” seçeneğine tıklıyoruz.

Çıkış yap seçeneğine tıkladıktan sonra Messenger oturumunuz, cihazda kapatılmış olacaktır. Messenger’ın aktif olması için uygulamada hesabınıza tekrar girmeniz gerekmektedir.

Oturumunuzu yukarıdaki işlemi kullanarak kapattıktan sonra uygulamada, “** olarak devam et” seçeneğini göreceksiniz fakat ilgili seçeneğe tıkladığınız zaman hesabınız tekrar şifre isteyecektir.

Alternatif olarak Ayarlar / Uygulamalar / Messenger / Depolama seçeneklerini takip ederek “Verileri temizle – Önbelleği sil” seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu yöntemi kullanarak oturumu kapattığınız zaman, oturumunuz kapatılmaktadır fakat devam et seçeneğine tıklayarak, herhangi bir şifre gerektirmeden hesabınıza tekrar giriş yapılmaktadır.

Messenger oturum kapatma işlemi için en sağlıklı ve güvenli yöntem; Facebook hesabınıza giriş yaparak oturumu tamamen kapatmak olacaktır. Oturum ekranında Facebook hesabınızın ve messenger hesabınızın açık olduğu , şimdiye kadar açıldığı tüm cihazları görebilirsiniz.

Bu ekran sayesinde hem şüpheli oturumlarınızı kapatabilir hemde Facebook hesabınızın güvenliğini kontrol edebilirsiniz. Yöntem, iPhone ve Android cihazlar için geçerlidir. Messenger ve Facebook uygulamaları telefonunuzun bataryasını ciddi derecede tüketmektedir. Bataryanızı daha uzun kullanabilmek için bu tarz uygulamarı, web tarayıcılar aracılığıyla kullanmanızı öneriyoruz.

İşlem hakkında sorularınızı, yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Messengerda ismi kaldirmanin bir yontemi varmi verileri silsemde ve giris icin sifre istesede hesap ismi gorunuyor….. Olarak devam et diye bu kaldirilabiliyormu? Cunku ben faceyi gizli kullaniyorum abim telefonumu sık karistiriyor isim gormemesi lazim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*