Anasayfa / Sosyal Medya / instagram izinli uygulamaları görme ve kaldırma

instagram izinli uygulamaları görme ve kaldırma

İnstagram’da izinli uygulamaları görerek, kaynağını bilmediğiniz ve güvenmediğiniz uygulamaların izinlerini kaldırabilirsiniz. İzinli uygulamalar, talep ettiği yetkilere göre hesabınızda birçok işlemi yapmak için yetkiye sahip olabilir. Eğer hesabınızda bilginiz dışında işlemler oluyorsa, bu izinleri kaldırmanızı öneririz.

Reklamlar

Uygulama izinlerini görmek için instagram web hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Uygulama arayüzünde bu seçenek görüntülenmemektedir.

İzinli uygulamaları görmek için tıklayın

Reklamlar

Linke tıkladıktan sonra instagram hesabınıza giriş yapın.

Listede izinli uygulamaları göreceksiniz. Burada kaynağını bilmediğiniz uygulamaların iznini kaldırın. Uygulamalar Aktif ve süresi dolanlar olarak ikiye ayrılmıştır;

Aktif: Bunlar, Instagram kullanarak giriş yaptığın ve yakınlarda kullandığın uygulamalar ve internet siteleri. Kendileriyle paylaşmayı seçtiğin bilgileri talep edebilirler.

Süresi dolanlar: Bunlar Instagram kullanarak giriş yaptığın ve bir süredir kullanmamış olabileceğin uygulamalar ve internet siteleri. Önceden paylaştığın bilgilere hâlâ erişebiliyor olabilirler ama gizli bilgiler için ilave taleplerde bulunabilme süreleri doldu.

İnstagram hakkında diğer sorular için arama alanını kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*