Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram ‘Girdiğin Kullanıcı Adı Bir Hesaba Ait Değil’ Çözüm

İnstagram ‘Girdiğin Kullanıcı Adı Bir Hesaba Ait Değil’ Çözüm

Reklamlar

İnstagram’a giriş sırasında aldığınız hata ve çözümleri paylaşacağız. Hesabınızla ilgili bir sorun varsa, giriş yaparken “Girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil. Lütfen kullanıcı adını kontrol et ve tekrar dene.” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Genellikle geçici olarak dondurulan hesaplarda bu hatayla çok sık karşılaşılır.

Hesabınıza giriş yaparken ilgili hatayı alıyorsanız öncelikle hesap kullanıcı adınızı doğru girdiğinizden emin olun. Kullanıcı adı, E-mail, telefon tanımlı ise bu hesapları kullanıcı adınıza yazarak giriş yapmayı deneyin.

Reklamlar

Kullanıcı adınızın doğruluğunu test etmek veya kullanıcı adınızı öğrenmek için, Facebook hesabı ile giriş yapmayı veya şifre sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

 • Kullanıcı Adı veya E-posta‘ya dokunun, kullanıcı adınızı veya hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresini girin ve Ara’ya dokunun. Şifre Yenileme E-postası Gönder‘i seçin.
 • Şifrenizi Facebook aracılığıyla yenilemek için, Facebook’u kullanarak yenile’ye dokunun. Facebook’a giriş yapmanız istenebilir. Daha sonra, Facebook hesabınızla en son bağlantı kurduğunuz Instagram hesabı için yeni bir şifre girebilirsiniz. Kayıt olurken kullandığınız e-posta adresine erişemiyorsanız veya facebook hesabınızla eşleştirmediyseniz hesaba giriş yapamazsınız.

Kullanıcı adınızı tespit etmek için;

 1. Giriş sayfasında Şifre‘nin yanındaki Unuttun mu? bağlantısına dokunun.
 2. Kullanıcı Adı veya E-posta‘ya dokunun.
 3. Kullanıcı adınızı burada görmezseniz, e-posta adresinizi girin ve Ara‘ya dokunun.
 4. Şifre Yenileme E-postası Gönder‘e dokunun. Size giriş kısmında kullanıcı adınızı içeren bir e-posta göndereceğiz. Ayrıca şifrenizi de yenilemeniz gerekecek.

Tüm işlemleri yapmanıza rağmen hata almaya devam ediyorsanız support@instagram.com adresine mail atmanız gerekiyor. Dondurulan hesaplarda, hesabınızı aktif edemediğiniz durumlarda mail atmanız gerekmektedir.

Reklamlar

6 yorum

 1. hesabımı dondurmadım hiç fakat aynı hatayı veriyor napıcağım o kadar sinirli ve gerginim ki

 2. ben kendi profilime giremiyom

 3. Hesabımı dondurmadığım halde birkaç saat önce girebildiğim hesaba şimdi giremiyorum. Bu kullanıcı adı bir hesaba ait değil diyor. E posta gönderdim. Şifremi yenilemek istedim ama bilinmeyen bir ağ hatası oluştu diyor. Gerçekten çok gerildim. Giremiyorum hiçbirşekilde hesabıma

 4. bahsettiginiz mail calismiyor artik

 5. Ya lütfen ne olursunuz yardımcı olun 1 hafta önce instagram hesabımı dondurdum şimdi açmak istedim ama kullanıcı adın bir hesaba ait değil diyor ve şifremide unutmuştum önceden şifremi unutunca e postama şifre yolluyordum ve oluyordu şimdi kullanıcı bukunamadı diyor Lütfen Allah rızası için yardım edin ne olursunuz geri almak istiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*