Anasayfa / Sosyal Medya / instagramda engelleyince mesajlar silinir mi

instagramda engelleyince mesajlar silinir mi

instagram kullanıcılarının merak ettiği instagramda engelleyince mesajlar silinir mi ? sorusuna cevap vereceğiz. instagram kullanıcı engelleme özelliği sayesinde, dilediğiniz kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Peki engellediğiniz kişiden veya sizin hesabınızdan mesajlar silinir mi ?

Reklamlar

İnstagram’a 2013 yılında gelen özel mesaj özelliği sayesinde, kullanıcılar kendi arasında mesajlaşabiliyor. İnstagramda mesajlaştığınız bir kullanıcı engellediğiniz zaman mesajlar maalesef silinmez. Engellediğiniz kullanıcı, bu mesajları görüntülemeye devam eder.

Kullanıcı engelleme haricinde, hesap dondurma veya hesabınızı tamamen kapatma durumunda da mesajlar silinmez. Kapatılan veya dondurulan bir hesapta, gönderiler, yorumlar, fotoğraflar gibi bilgiler gizlenir fakat diğer kullanıcılara attığınız mesajlar görüntülenmeye devam eder. instagram haricinde, Facebook, Twitter vb. sosyal medya platformlarında da aynı durum geçerlidir. Kapatılan hesap, engellenen hesaplarda özel mesajlar hiçbir zaman silinmez.

Reklamlar

instagram mesaj

Size özel mesaj gönderen kullanıcıyı en hızlı şekilde engelleyebilmek için, mesaj gönderen kullanıcının üstüne dokunun. Açılan detaylar ekranında “Kullanıcı engelle” seçeneğine dokunarak engelleyebilirsiniz.

instagram detaylar

İnstagram hakkında merak edilen tüm bilgiler ve sorularınız için sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemizin arama alanını kullanarak ilgili anlatımlarımıza ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Merhaba bir dava da delil olarak göstermek adına mesaj kutusuna güvenmiştim ama mesajlar görünmüyor. Karşı taraf engelledi biliyorum ama mesaj kutusunda ki arama hanesine kullanıcı adını yazdığımda görünüyordu. Şimdi ise kullanıcıya ulaşılamıyor ya da böyle bir kullanıcı yok uyarısı geliyor. Bu mesajları nasıl görebiliriz? Teşekkürler Saygılar…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*