Anasayfa / Mobil / Telefon meşgulken arayanı görme iphone, samsung, lg, gm

Telefon meşgulken arayanı görme iphone, samsung, lg, gm

iPhone, Samsung, LG, General Mobile telefonlarda, telefon meşgulken arayanı görmek için aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz. Telefonunuzun çağrı bekletme özelliğini aktif ederek, arayan kişiyi görebilirsiniz.

Reklamlar

Çağrı bekletme seçeneği aktif olmayan telefonlarda arayan kişi meşgul tonu ile karşılaşır ve arayan kişinin numarasını veya ismini göremezsiniz. Çağrı bekletme seçeneğini aktif ettiğiniz zaman, arayanı görebilir ve dilerseniz anlık görüşmenizi beklemeye alarak, arayan kişinin aramasına cevap verebilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarda çağrı bekletme, arama bekletme için herhangi bir ücret alınmaz.

iPhone’da telefon meşgulken arayanı görme

iphone arama bekletme

Reklamlar

Özelliği açmak veya kapatmak için Ayarlar / Telefon / Aramayı bekletme seçeneklerine gidin.

Arama bekletme seçeneğini sağa kaydırarak açabilirsiniz.

Samsung’da telefon meşgulken arayanı görme

Arama ayarları / Diğer ayarlar / Arama bekletme seçeneklerine giriş yapın.

Arama bekletme seçeneğini aktif hale getirin.

LG’de telefon meşgulken arayanı görme

lg cagri bekletme

Ayarlardan veya arama ekranında ayarlar seçeneğini kullanarak Çağrı ayarları / Daha fazla / Ek ayarlar / Çağrı bekletme seçeneklerini takip edin.

Çağrı bekletme ( bir çağrı sırasında, gelen çağrıları bildirir) seçeneğini sağa kaydırarak aktif duruma getirebilirsiniz.

General Mobile’da telefon meşgulken arayanı görme

Arama ayarları / Arama bekletme seçeneklerine giriş yaparak seçeneği aktif hale getirebilirsiniz.

Diğer marka / model telefonlarda da menülerin yerinde ufak değişiklikler olabilir fakat genel olarak tüm telefonlarda aynı menü altındadır. Ayarlara ulaşamıyorsanız öncelikle arama alanına gelerek burada bulunan ayarlar seçeneğini kullanın. Genellikle bu menü altında seçeneği bulabilirsiniz.

Ayrıca operatörünüzü kullanarak da işlemi yapabilirsiniz. Özelliği aktif etmek için : *43#  iptal etmek için : #43# ve Kontrol etmek için : *#43# kodlarını tuşlayabilirsiniz.

İşlemi yapmakta zorlandığınız veya seçenekleri bulamadığınız telefon modellerini yazarsanız tekrar yardımcı olabiliriz. Resimli anlatım sırasında; iPhone 6s, LG G5 , Samsung Note 8 ve General mobile 5 modelleri kullanılmıştır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*