Anasayfa / Mobil / Whatsapp gelen resimler galeriye kaydedilmesin ayarları

Whatsapp gelen resimler galeriye kaydedilmesin ayarları

Whatsapp’ta varsayılan ayarlar’da, gönderilen resim ve videolar otomatik olarak galeriye kaydedilmektedir. Bu gönderileri görüntülediğiniz zaman otomatik olarak telefonunuzun galerisine kaydedilmektedir.

Reklamlar

Whatsapp’ta gelen resim ve videoların galeriye kaydedilmesini istemiyorsanız, aşağıdaki iki adımı uygulamanız yeterlidir. Bu sayede resimleri görüntülemiş olsanız bile, galerinizde görünmez. Bu resimler Whatsapp sistem dosyalarının içinde saklanmaktadır.

Resimlerin galeriye kaydedilmesini nasıl kapatırım ?

Whatsapp Ayarlar’a giriş yapın.

Reklamlar

Ayarlar ekranında Sohbetler seçeneğine dokunun.

Medya görünürlüğü” seçeneğini sola kaydırarak kapalı duruma getirin.

Medya görünürlüğü açık olursa; Yeni indirilen medya telefonunuzun galeri ekranınında gösterilir

Ekrandaki ayarları uyguladıktan sonra Whatsapp’ta size gönderilen medyaları görüntülersiniz fakat bu medyalar galerinize kaydedilmez.

Whatsapp medya görünürlüğünün kapatmak, herhangi bir veri tasarrufu veya bilgi güvenliği sağlamamaktadır. Bu sayede sadece daha düzenli bir albüm görünümü sağlarsınız. Bildiğiniz gibi Whatsapp ile gönderilen resimler ve videolar ayrı ayrı klasör şeklinde tutulmaktadır. Eğer çok fazla fotoğraf albümünüz varsa, bir süre sonra bu durum karışıklığa neden olabilir.

Whatsapp ile gönderilen resimlerin galerinize kaydedilmesini istiyorsanız aynı yolları takip ederek özelliği açık duruma getirmeniz yeterlidir. Whatspap hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için, sitemizde arama yaparak resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*