Anasayfa / Mobil / General Mobile Discovery’e Format Nasıl Atılır

General Mobile Discovery’e Format Nasıl Atılır

discovery

Reklamlar

General Mobile Discovery (GMD)  gerek fiyatı gerekse özellikleri ile ülkemizde çok büyük satışlar yapan ve hala satışlarına devam eden bir Akıllı telefondur. GMD hakkında daha önce detaylı bir yazı paylaşmıştık.

Diğer android ve ios telefonlarda olduğu gibi bu telefonda’da zamanla yüklenen uygulamalar , virüslü yazılımlar vb. sorunlardan dolayı yavaşlama ve yazılımsal sorunlar ortaya çıkabilir. Bu tarz durumlarla karşılaştığınız zaman telefonu servise veya garantiye göndermek yerine ilk yapmanız gereken fabrika ayarlarına dönmek‘tir.

Reklamlar

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için servise götürmenize gerek yoktur. Anlatacağımız yöntemi uygulayarak telefonunuzu yeniden kurabilirsiniz. Kuruluma başlamadan önce Yedeklerinizi Mutlaka almalısınız aksi taktirde bilgileriniz tamamen silinebilir. işleme başlamadan önce diğer dikkat etmeniz gereken nokta bataryanızın işlemi tamamlayacak kadar şarjının olmasıdır. Şarjınızın bitmesi durumunda işlem yarım kalabilir ve telefonunuz açılmaz duruma gelebilir. İşleme geçelim;

General Mobile Discovery Format Atmak

general-mobile-discovery-format

Telefonunuzu Kapatın

Ses Açma tuşu ve Power ( telefonu açma tuşu) birlikte basarak telefonunuzu açın Kurtarma ekranı gelene kadar tuşlara basılı tutun.

Ekrana gelen seçeneklerden Factory Reset seçeneğine ses tuşu ile gelin. Daha sonra Yes Delete All User Data seçeneğine tekrar ses açma / kapama tuşlarına basarak gelin.

İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuz kapanıp yeniden açılacaktır. Telefonunuz açıldıktan sonra standart ayarlarınızı dil , saat vb. ayarlarınızı yapın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuz ilk aldığınız gibi olacaktır. Yedeklerinizi telefonunuza tekrar atarak kullanımınıza devam edebilirsiniz. Daha önce yüklediğiniz ve telefonunuzu yavaşlayan uygulamaları tekrar kurmamaya dikkat edin. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

8 yorum

  1. Allah belalalarını versin kitkat verecez dediler verdiler. ben o kadar kötü kitkat görmedim.

  2. Özkan Ercan 15 20 dakıka bekletıp yenıden aynı ıslemı yap ben ole hallettım

  3. aynı boku bizde yedk yapamadık aq

  4. aynı boku bizde yedk yapamadık aq

  5. format attım telefon acılıp kapanıyo suklı

  6. kardş ben format factorye giremiyorum onun üstüne gelmiyor ?

  7. hiişş bana bak len hiç oyle bişey olmadı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*