Anasayfa / Mobil / Android Uygulama Reklamları Nasıl Kapatılır

Android Uygulama Reklamları Nasıl Kapatılır

Android uygulamalarda reklamları engelleme yöntemlerini anlatacağım. Android uygulamalarda reklamlar o kadar arttı ki neredeyse uygulamaları kullanamaz duruma geldik.  Android uygulamaların gelişimi ve yapımcının para kazanmasına tabiki itirazımız yoktur. Uygulamanın kullanımını engellemediği sürece reklamlar idare edilebilir fakat ücretsiz uygulamalar reklam ile kullanıcıları çok fazla rahatsız etmeye başladı.

Reklamlar

Android uygulamalarda reklamları kapatarak , gereksiz tıklamalardan kurtulabilir ve ücretsiz uygulamaları daha kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Reklamlar Nasıl Engellenir ?

Reklamları engellemek için kullanacağımız uygulama “AppBrain Ad Detector” piyasada bu tarz çok fazla program bulunmakta fakat birçoğu işe yaramıyor. Bu uygulama ile kolaylıkla reklam sorunundan kurtulabilirsiniz.

Reklamlar

android reklam engelleme

Nasıl Kullanılır ?

AppBrain Ad Detector temel olarak Android cihazınızda yüklü uygulamaları tarar ve hangilerinin rahatsız edici reklam bildirileri ve masaüstü simgeleri yerleştirdiğini tespit eder. Bu sayede Android cihazınızdaki uygulamalar hakkında bilgi sahibi olarak reklam engelleme ve adware olarak adlandırılan reklam yayan yazılımları kaldırma konusunda karar verebilirsiniz.

Eğer kaynağını bilmediğiniz geliştiricilerin uygulamalarını telefonunuza yükleme ihtiyacınız varsa AppBrain Ad Detector oldukça önemli olmaktadır. Çünkü bu tip uygulamalar telefonunuzu bir reklam yayan zombi cihaza dönüştürüp kişisel bilgilerinizi çalabilmektedir. AppBrain Ad Detector bu noktada size bir casus yazılım engelleme aracı olarak da yardımcı olmaktadır. Uygulama sayesinde yüklediğiniz 3. parti yazılımı denetleyebilir, casus yazılım olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

AppBrain Ad Detector reklam kaldırma, adware engelleme, casus yazılım engelleme konusunda size yardımcı olabildiği gibi gerçek zamanlı tespit özelliğiyle bu hizmetini daha da ileri seviyeye taşımaktadır. AppBrain Ad Detector bu özelliği ile telefonunuza yüklediğiniz uygulamaları otomatik olarak tarar ve anında uygulamanın oluşturabileceği tehditleri listeler. Böylece uygulama büyük zarar vermeden uygulamayı kaldırarak reklam silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama sayesinde kurmuş olduğunuz uygulamalara verdiğiniz izinleri ve bu uygulamaların kullanmış olduğu reklam ağlarını kontrol edebilir , bu reklamları dilediğiniz gibi kapatabilirsiniz. Android cihazlarda kullanabileceğiniz en faydalı uygulamalardan biridir.

TIKLAYIN
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*