Anasayfa / Mobil / General Mobile Pil Yüzdesi Nasıl Açılır

General Mobile Pil Yüzdesi Nasıl Açılır

General Mobile telefonlarda pil yüzdesini durum çubuğunda görmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. ilgili menüyü açmak için sistem arayüz zamanlayıcıyı aktif etmeniz gerekmektedir. Bunun için geliştirici seçeneklerini açmanız gerekiyor. Sistem Arayüz Ayarlayıcısı’nı aktif edebilmek için bildirim çubuğunu 2 kez aşağı doğru kaydırmalı ve Ayarlar simgesi üzerine bir kaç saniye süreyle basılı tutmalısınız.

Reklamlar

Uygulamayı doğru yaptığınızda ekranda Tebrikler! Sistem Arayüz Ayarlayıcısı Ayarlara Eklendi uyarısını göreceksiniz. Daha sonra Ayarlar’da Telefon hakkında seçeneği altında bu menüyü göreceksiniz. Şimdi ayarları yapılandırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Sistem arayüzü ayarlayıcısı seçeneğine oradan da Durum çubuğu seçeneğine dokunun.

Reklamlar

En altta bulunan Pil seçeneğine dokunarak her zaman göster olarak seçin. Ayarları uyguladıktan sonra pil yüzdesini bildirim ekranında göreceksiniz.

İşlem tüm general mobile telefonlar için gerçelidir. Modellere göre ufak değişiklikler olabilir fakat genel olarak çalışma mantığı yukarıdaki gibidir.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Sistem Arayüzü Ayarlayıcısını açamayanlar : telefon şarjdayken veya şarj oranı en az yüzde 90 ın üzerindeyken denesinler. Ayar simgesine basılı tutup, 20 ye kadar sayıp bıraktığınızda işlemin gerçekleştiği uyarısını göreceksiniz. Ben bir gece uğraşıp açamamışken, şans eseri telefon şarjdayken denedim ve bir seferde açabildim. Bununla bir ilgisi olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*