Anasayfa / Mobil / Telefona Gelen Reklam Mesajları Nasıl Engellenir

Telefona Gelen Reklam Mesajları Nasıl Engellenir

turkcell-avea-vodafone

Reklamlar

Son günlerde telefonuma gelen sms‘ler bayağı can sıkıcı bir hal almaya başladı. Üstelik bu mesajlar nereden geliyor , hangi kriterleri değerlendirerek mesaj atıyorlar anlam vermek mümkün değil.

Numaralara arşivini ortak bir havuzdan (database)  aldıkları kesin özellikle seçim zamanı atılan mesajlar sizleri sinir edebilir. Şimdi bu reklam mesajlarını nasıl engelleyeceğinizi anlatacağım.

Reklamlar

Son olarak telefon numaranızı internet üzerinde alakasız sayfalara vermemenizi öneriyorum. Numaralarınız ticari bir amaçla kullanılıyor. Mümkün olduğunca sitelerdeki formlara farklı numaralar yazmaya çalışın.

Turkcell Reklam Mesajları Engelleme

Türkcell’de reklam mesajlarını engellemek için gelen mesajı 2780 gönderiyoruz. Mesajı gönderdikten sonra ilgili firmayı engellemiş oluyorsunuz ve bir daha bu firmadan mesaj almıyorsunuz.

Vodafone Reklam Mesajları Engelleme

Vodafone’da  444 0 542 arayarak veya internet üzerinden vodafone işlem merkezini ziyaret ederek reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Avea Reklam Mesajlarını Engelleme

Avea’da mesajları engellemek için iptal reklam yazıp 7672 göndermeniz yeterlidir.

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Telefonlarımıza, internetimize her gün mesajlar gelir; 10 kilo bal 100 TL, Sadece 29 tl’ye tüm ağrılarınıza son., Cinsel sorunlarınıza son, yok şu soruya cevap verin 600 tl değerinde ödül kazanın gibi dolandırıcılar kol geziyor. Devletimiz bu tür dolandırıcılara maalesef seyirci kalıyor. Bu gibi dolandırıcılara ne işlem yapılır, bilhassa Avukat arkadaşlara sormak isterim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*