Anasayfa / Mobil / Touchwiz nedir nasıl kaldırılır

Touchwiz nedir nasıl kaldırılır

TouchWiz, Samsung Electronics tarafından oluşturulan ve geliştirilen dokunmatik bir arabirimdir. TouchWiz sadece Samsung telefonlarda bulunur ve harici telefonlarda kullanılamaz.

Reklamlar

TouchWiz, Samsung’un kendi tescilli işletim sistemleri, Bada ve REX , tarafından ve Android işletim sistemli telefonlar tarafından kullanılmaktadır . Ayrıca, Tizen işletim sistemini çalıştıran telefonlarda da mevcut.

TouchWiz nedir

Reklamlar

Arayüz birçok Samsung kullanıcısını oldukça rahatsız etmektedir. Yeni arayüzlerde birçok sorunu çözmüş olsalarda, özellikle eski android sürümüne sahip telefonlarda oldukça kötü ve kullanıcıları rahatsız edici bir görünüme sahiptir. Bu durumda TouchWiz‘i kaldırmak telefonunuza Root atmanız veya alternatif bir arayüz kurulumu yaparak arayüzü devre dışı bırakabilir , kaldırabilirsiniz.

Touchwiz nasıl kaldırılır ?

Google Asistan Launcher uygulamasını indirin. Marketten arama yaparak veya linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Alternatif olarak Nova Launcher arayüzünüde indirip kurabilirsiniz.

TouchWiz nasil kaldırılır

Kurulumu tamamladıktan sonra işletim sistemi, varsayılan bir arayüz seçmenzi isteyerektir.

Bu adımda yeni yüklemiş olduğunuz arayüzü seçerek touchwiz’den kurtulabilirsiniz.

Güncel Samsung telefonlarda bulunan, TouchWiz 7 Edge UX 2.0 özellikleri; Görevler Kenarı (sık kullanılan görevlere kısayol) Kenar Panoları (pusula, el feneri, cetvel, haber toplayıcılar) Organizasyonun artması Yeni “gelişmiş ayarlar bölmesi” Birden fazla uygulamayı aynı anda taşımak. Daima Açık Ekranda Kullanılan bireysel pikseller Saat, takvim veya görüntü ekranı. Oyun Başlatıcı Bir klasördeki tüm oyunlar Oyun iyileştirici (kare hızı, çözünürlük) • Oyun Araçları Uyarıları yoksayma, pencereleri küçültme, ekran kaydı yapma, kapasitif tuşları devre dışı bırakma ve ekran görüntüsü alma özelliği.

TouchWiz kaldırma konusunda sorun yaşarsanız, aldığınız hata ve ekran görüntülerini yorum olarak paylaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*